ПАРЄ дозволила Україні карати санкціями депутатів, що їздять в окупований Крим

Асамблея висловила "жаль" з приводу існування "чорних списків" парламентарів.

Парламентська асамблея схвалила резолюцію в якій визнала законною практику впровадження санкцій проти депутатів, які відвідують окуповані території, в тому числі – Крим.

Про це пише "Європейська правда".

За схвалення резолюції в цілому проголосували 68 членыв ПАРЄ при 8 тих, хто був проти Асамблея висловила "жаль" з приводу існування "чорних списків" парламентарів, але заявила про припустимість заборони в'їзду для парламентарів, які перед тим "порушили законодавство держави щодо в'їзду на її територію".

Варто зазначити, що початковий проект документу пропонував принципове інше формулювання - він категорично засуджував і визнати незаконною практику заборон на в'їзд. Однак цю норму відкоригували на пропозицію грузинської депутатки Чори Тактакішвілі, яку підтримала низка інших  депутатів. Поправку Тактакішвілі, яка, сере інших, повністю змінила тон резолюції, ПАРЄ підтримала з невеликою перевагою – 49 проти 35 голосів.

Як повідомлялося, новим головою Парламентської асамблеї Ради Європи обраний іспанський депутат Педро Аграмунт. Аграмунт є членом сенату Іспанії від Валенсії. Політик відомий заявами на підтримку України, також він є послідовним критиком анексії Криму. Водночас дехто вважає його обрання контроверсійним, оскільки його ім'я звучало у журналістських розслідуваннях щодо підкупу членів ПАРЄ з боку Азербайджану.

Нагадаємо, раніше керівний комітет ПАРЄ (бюро асамблеї) погодив позицію про те, що делегація РФ не матиме права взяти участь у роботі асамблеї до обрання нового складу російського парламенту.  

ВідеоПарламентська асамблея Ради Європи до осені відклала доповідь щодо України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: