Пасмо волосся Че Гевари купили за 120 тисяч доларів

Лот із пасмом волосся, відбитками пальців та фото Ернесто "Че" Гевари на аукціоні в Техасі купили майже за 120 тисяч доларів.

Власник книжкового магазина з Х'юстону Біл Батлер купив пасмо волосся Че Гевари та його фотографії за 119,5 тисяч доларів, повідомила представниця аукціонної галереї "Спадок" Келлі Горван.

"Біл Батлер дуже зацікавився цим лотом і хотів його придбати - так і сталося. Швидше за все, він виставить куплені речі в своєму книжковому магазині неподалік Х'юстону в штаті Техас," - сказала Горван.

Фотографії та картки з відбитками пальців Ернесто "Че" Гевари, продані з аукціону в Техасі разом з пасмом його волосся. На більшості знімків "Че" зображений уже мертвим
news.yahoo.com
Фотографії та картки з відбитками пальців Ернесто "Че" Гевари, продані з аукціону в Техасі разом з пасмом його волосся. На більшості знімків "Че" зображений уже мертвим
За її словами, стартова ціна лоту з пасмом волосся легендарного революціонера й відбитками його пальців на аукціоні в Далласі (штат Техас) у четвер склала 100 тисяч доларів.

"Саме за цю суму, плюс 19,5% Батлер придбав цей лот," - уточнила Горван.

Лот був виставлений на продаж колишнім агентом ЦРУ Густавом Віллолдо, який брав участь у похоронах Че Гевари.

Окрім пасма волосся довжиною 7,5 сантиметрів, яку Віллолдо зрізав з лівої нижньої частини голови Че, до лоту входять картка з відбитками пальців, узятих у Че Гевари після смерті та карта місцевості Вальєгранде іспанською мовою, розміром 60 на 60 сантиметрів, на якій є відмітка місця загибелі Че Гевари.

Також до лоту ввійшов лист до Че військового змісту та 52 фотографії в альбомі під заголовком "Фотографії кампанії проти повстанського загону Че Гевари в Болівії". До фотоколекції увійшли знімки, які зробив сам Віллолдо, і фотографії, передані йому іншими людьми.

Серед фотографій, виставлених на продаж, є марковані таким чином: "Перші фотографії, що підтверджують присутність Че Гевари в Болівії", "Вальєгранде, 11 жовтня 1967 року, фотографії евакуації загиблих у кампанії солдатів". На багатьох фотографіях Че Гевара і його соратники зображені вже мертвими.

У лот також увійшли 23 вирізки з газет жовтня 1967 року з матеріалами, які стосувалися загибелі Че Гевари.

За твердженням організаторів аукціону, порівняльний аналіз ДНК пасма волосся і ДНК тіла Че Гевари, яке зберігається в мавзолеї у Санта Кларі (Куба), "може покласти край суперечностям, які оточують смерть людини, яку журнал Тайм включив у списки "20 героїв та ікон" і "Ста найважливіших персон XX століття".

Власник колекції речей, що мають відношення до смерті Че Гевари, кубинець Густаво Віллолдо, перебрався зі своєї батьківщини до США в 1959 році, скоро після приходу до влади Фіделя Кастро. Віллолдо служив в американській армії та в 1964 році був завербований ЦРУ. Йому та ряду інших агентів - вихідців з Куби - було доручено знайти Че Гевару. Пошукові операції в Домініканській Республіці й Конго не дали результату.

Згідно з розсекреченими документами, влітку 1967 року Віллолдо та інші агенти попрямували в місто Есперанса в Болівії як військові радники для тренування розвідувальних підрозділів. Одна з інструкцій свідчила, що в разі захоплення Че Гевари болівійською армією Віллолдо та його група мають зробити все можливе для збереження його життя.

Знімок Ернесто "Че" Гевари, на якому революціонер зображений уже мертвим
news.yahoo.com
Знімок Ернесто "Че" Гевари, на якому революціонер зображений уже мертвим
У телеграмі американського посла в Болівії Дагласа Хендерсона в Держдепартамент від 18 жовтня 1967 року йдеться, що в бою в містечку Ла Ігуера між "збройними силами та червоною групою" Че Гевара був смертельно поранений і потрапив до рук властей. Після бою, близько восьмої години вечора в неділю 8 жовтня 1967 року, Че Гевара був доставлений у довколишнє місто Ігуера, де й помер від одержаних поранень. Наступного дня його тіло на вертольоті болівійської армії перевезли у Вальєгранде. Смерть Че Гевари засвідчили двоє докторів: директор госпіталю Лицарів Мальти Мойсей Абрам Баптіста та інтерн Хосе Маріа Касо, ідеться в телеграмі посла Хендерсона.

Поки тіло Че Гевари лежало на столі, Віллолдо відрізав пасмо волосся.

"Я хотів доказів, що виконав завдання," - сказав Віллолдо в одному з інтерв'ю.

Потім він допоміг лікарям зняти відбитки пальців і залишив собі одну з двох або трьох карток із відбитками.

Після цього доктора відрізали руки Че Гевари для того, щоб його смерть могли підтвердити в Аргентині, де зберігалися відбитки його пальців.

Віллолдо не хотів, щоб тіло Че Гевари повернулося на Кубу, де пройшли би пишні похорони. Тому в ніч з 11 на 12 жовтня, між другою та третьою годинами, тіла Че Гевари та двох його соратники вивезли з моргу та поховали на злітно-посадочній смузі аеродрому Вальєгранде, що тоді лише будувадася.

Віллолдо відзначив координати місця поховання, щоб передати їх дочці Че Гевари.

"Вона має право знати, де похований її батько. Мої діти мали б таке ж право, якби вбили мене," - сказав він.

У 1995 році болівійський генерал у відставці Маріо Варгас Салінас встановив, що тіла були поховані на аеродромі. Після кількох тижнів розкопок були знайдені декілька тіл, але тіла Че Гевари серед них не було. Через деякий час болівійські та кубинські власті, які вели розкопки, знайшли останки сімох людей, у одного тіла не було рук.

"Я поховав трьох, вони знайшли сімох. Мертві люди не розмножуються," - сказав Віллолдо.

У жовтні 1997 року труна з тілом без рук була поміщена в мавзолей у Санта Кларі на Кубі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: