Патріотизм по-бельгійськи

Кандидат на посаду прем'єр-міністра Бельгії Ів Летерм сплутав національний гімн Бельгії з Марсельєзою.


Колишній прем'єр-міністр Фландрії Ів Летерм, що претендує на посаду прем'єр-міністра Бельгії, здивував журналістів незнанням слів бельгійського національного гімну й історії своєї країни.

Відповідаючи на питання журналіста державного телеканалу RTBF про те, що саме відзначають бельгійці 21 липня (національне свято - День присяги короля), кандидат на посаду прем'єр-міністра Летерм відповів: "Проголошення Конституції". Коли здивований журналіст запитав, чи знає він слова національного гімну Бельгії - композиції Брабансонни, написаної нідерландською, французькою й німецькою мовами, колишній голова уряду Фландрії анітрохи не розгубився й відповів: "Трішки". А потім шокував журналіста, проспівавши перші слова куплета державного гімну Франції (Марсельєзи).

Проте, як зауважують журналісти, це вже не перший випадок в Бельгії, коли політики не знають символіки своєї країни. Новий голова уряду Фландрії Руді Демот також не зміг чітко відповісти на питання про історію походження національного свята 21 липня. А сам чинний прем'єр-міністр Бельгії Ґі Верхофстадт не задовольнив цікавість журналістів щодо того, що ж означає ця дата в історії країни, відповівши стисло: "21 липня відзначають національне свято".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: