Пекінським водіям заборонили називати пасажирів товаришами

Пекінським водіям заборонили називати пасажирів товаришами

Влада Пекіна впевнена, що звернення "товариш" не відповідає високим стандартам обслуговування пасажирів.

 Влада Пекіна заборонили водіям автобусів, а також касирам, які продають квитки на громадський транспорт, називати пасажирів товаришами. Найближчим часом водії і касири повинні відвикнути від звичного комуністичного звернення та навчитися звертатись до пасажирів "пан" або "пані" - залежно від статі, повідомляє Reuters з посиланням на місцеві видання.

Про те, що водії громадського транспорту повинні оновити свій лексикон, йдеться в спеціальній брошурі, випущеній китайським транспортним відомством. В інструктажі сказано, що звернення "товариш" не відповідає високим стандартам обслуговування пасажирів.

Автори брошури відзначають, що молоді пасажири не люблять, коли їх називають товаришами, оскільки на молодіжному жаргоні це звернення є синонімом слова "гей". Єдина категорія громадян, яких в окремих випадках можна називати товаришами, це літні китайці, які звикли до такого зверненням як до атрибуту комунізму.

"Товариш" - стандартне звернення, що використовувалося в СРСР та країнах соціалістичного табору. В даний час товаришами один одного називають не тільки жителі комуністичного Китаю, але і представники лівих і вкрай лівих партій і організацій в інших країнах.

Читайте також:

Китай збудує в Україні швидкісну залізницю

Велику китайську стіну зробила міцною рисова каша

На півночі Греції через нашестя жаб перекрили автостраду

Повʼязані теми:

Наступна публікація