Переможцем конкурсу "Птах року" в Новій Зеландії став вид папуг, які єдині у світі не вміють літати

Переможцем конкурсу "Птах року" в Новій Зеландії став вид папуг, які єдині у світі не вміють літати

Фото: із соцмереж

Цей вид є найбільшим серед папуг: 2-4 кг та довжина близько 60 см.

У Новій Зеландії, де щорічно проводяться змагання птахів, щоб привернути увагу до проблем скорочення їхнього ареалу, у 2020 році птахом року став папуга виду какапо - єдиний представник роду, який не вміє літати. Зазначається, що їхня популяція скоротилася до критичної кількості.

Про це на своєму сайті повідомили організатори конкурсу та додали, що сьогодні ці папуги виживають лише на вільних від хижаків островах. Завдяки інтенсивним зусиллям з охорони природи чисельність какапо зросла від 50 птахів у 1990-х роках до 213 особин сьогодні.

Get in quick to score your limited edition Bird of the Year collaboration wrap developed by a supporters at Honeywrap!

Опубліковано Forest & Bird Понеділок, 16 листопада 2020 р.
Фото: Flickr/Kimberley Collins / Фото: flickr.com

Варто зазначити, що це єдиний вид папуг у світі, який у процесі еволюції розучився літати та веде нічний спосіб життя (вдень вони ховаються у норах або в інших схованках). Від хижаків вони захищається тим, що прикидаються кущем. Вчені пов'язують нездатність до польоту, як адаптацію до практично повної відсутності хижаків у природному середовищі існування. Також ці нелетаючі птахи можуть бути зараховані до птахів із найбільшою тривалістю життя, оскільки їхня середня тривалість життя становить 95 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в англійському зоопарку дикої природи в Лінкольнширі "Lincolnshire Wildlife Park" п'ять папуг довелося ізолювати від відвідувачів через те, що вони "поливали" людей нецензурною лайкою. 

У британському зоопарку папуги покрили відвідувачів нецензурною лайкою і голосно реготали

У британському зоопарку папуги покрили відвідувачів нецензурною лайкою і голосно реготали

Повʼязані теми:

Наступна публікація