Пересадка зуба в око відновила зір сліпій американці

Через 15 днів після повного загоєння післяопераційних ран зір Торнтон відновився настільки, що вона змогла читати.

Американські хірурги відновили жінці зір за допомогою штучного кришталика, закріпленого на пересадженому в око зубі, повідомляє PhysOrg.

Шеррон Торнтон зі штату Міссісіпі, якій зараз 60 років, осліпла в 2000 році внаслідок розвитку синдрому Стівенса-Джонсона (важкої алергічної реакції, що викликає загибель клітин епітелію шкіри і слизових оболонок). Після хвороби рогівка (одна з оболонок ока) жінки стала непрозорою. Як правило, непрозору рогівку замінюють донорською або штучною, але організм схильних до серйозних алергічних реакцій людей зазвичай відторгає пересаджену тканину.

Для таких пацієнтів в Італії була розроблена методика пересадки в око власного зуба, який служить опорою для пластикового кришталика. Операція, проведена Торнтон за цією методикою в клініці Університету Майамі, стала першою в США.

Спочатку хірург Віктор Перес з асистентами витягли верхнє ікло жінки з фрагментом навколишнього кістки і, просвердливши його, вставили в отвір пластикову лінзу. Потім конструкцію на два місяці помістили під шкіру пацієнтки, щоб тканина шкіри послужила зв'язком між ним і оком. Потім ікло з фрагментом шкіри пересадили в центр ока, відновивши його оптичну систему.

Через 15 днів після повного загоєння післяопераційних ран і зняття фіксуючого око пристосування зір Торнтон відновився настільки, що вона змогла читати.

Нагадаємо, унікальну операцію з відновлення зору провели у Великобританії. 42-річний будівельник Мартін Джонс, який осліп 12 років тому, знову зміг бачити завдяки імплантації в око зуба, перетвореного на "підставку" для лінзи.

Читайте також:

Пересадка зуба повернула ірландцю зір

Сліпий чоловік прозрів завдяки імплантованому в око зубу

Британський пілот втратив зір під час польоту

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: