Під носом у дослідників: в японському акваріумі раптово знайшли новий вид риб

Під носом у дослідників: в японському акваріумі раптово знайшли новий вид риб

Під носом у дослідників: в японському акваріумі раптово знайшли новий вид риб

Риб назвали на честь мстивого духа з японського фольклору.

В японському акваріумі заявили, що скати, що живуть на об'єкті понад 20 років, є новим видом і назвали їх пару в честь мстивого духу мононоке.

Про це пише Daily Mail.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

○モノノケトンガリサカタザメ○ . 20年以上前から黒潮大水槽で展示していたモノノケトンガリサカタザメというエイ.同じ個体を20年飼育しているのではなく,これまで個体の入れ替えがあります..サメとエイは鰓穴の位置で区別しますサメは顔の横に,エイは体の下に鰓穴が開いています.モノノケトンガリサカタザメは名前に「サメ」とついていますが,体の下に鰓穴があるため,エイの一種に分類されます.最初の動画の最後に,体の下側が映りま!是非最後までご覧ください.. . #いおワールドかごしま水族館#いおワールド#かごしま水族館#水族館#公式アカウント#鹿児島市#黒潮大水槽#いおワールドの生きものたち#モノノケトンガリサカタザメ#新種#サメではなくエイです#kagoshimacityaqarium #aquarium #ioworld #sea #japan #kagoshima

Допіс, Поширенняいおワールドかごしま水族館【公式】 (@kagoshima_city_aquarium)

Пара скатів в міському акваріумі Кагосіма на острові Кюсю в Японії, була ідентифікована як гігантська риба-гітара відтоді, як була виставлена на огляд, коли атракціон відкрився в 1997 році.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

黒潮大水槽で展示していたエイが,新種であることがわかりました!その名も"モノノケトンガリサカタザメ".開館以来黒潮大水槽で飼育しているトンガリサカタザメの仲間が実は新種であることがわかり, "モノノケトンガリサカタザメ"と名付けられまし..本種はこれまでのところ鹿児島県を含む南日本でしか確認されていません.鹿児島県では定置網などによってまれに漁獲される程度で,その個体数は少ないと思われます.モノノケトンガリサカタザメは名前に"~ザメ"と入り,姿も一見するとサメのようですが,エイの仲間です.日本近海では,約10年ぶりの新種のエイとなります.底生で,泳がず水槽底でじっとしていることが多く観察しやすいです.ぜひ見に来てください.. . #いおワールドかごしま水族館#いおワールド#かごしま水族館#水族館#公式アカウント#鹿児島市#いおワールドの生きものたち#黒潮大水槽#モノノケトンガリサカタザメ#新種#サメではなくエイです#kagoshimacityaqarium #aquarium #ioworld #sea #japan

Допіс, Поширенняいおワールドかごしま水族館【公式】 (@kagoshima_city_aquarium)

Але тепер дослідники вважають, що риба — це новий вид ската, якого вони назвали Rhynchobatus mononoke, тому що її клиноподібна голова нагадує мононоке, мстивого духа з японського фольклору.

Ці риби є частиною популярного атракціону, який називається Великий резервуар для води Куросіо, але не привертають особливої уваги та проводять більшу частину часу на дні резервуара.

Кейта Коеда, вчена з Інституту біологічних досліджень Куросіо, порівняла скати в акваріумі з фотографіями риби-гітари. Вона визнана Міжнародним союзом охорони природи видом, що вимирає і може виростати до понад вісім футів в довжину.

Але форма голів акваріумних скатів менш гостра, а кінці їх спинних плавників більш округлі.

Читайте також: