Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після смерті електрика в Кропивницькому, в його оселі виявили колекцію старожитностей

Після смерті електрика в Кропивницькому, в його оселі виявили колекцію старожитностей

Вартість колекції важко оцінити, кажуть історики.

У Кропивницькому відкрили виставку відреставрованих старожитностей таємного мільйонера Олександра Ільїна. Він був звичайним електриком, а коли помер, у будинку виявили колекцію, яку називають найбільшою в Європі: золоті та срібні предмети, стародруки, старовинний посуд. Де всі ці скарби можна подивитися і яким був підпільний багатій - ексклюзивні кадри в сюжеті ТСН 19:30.

Олександр Ільїн був одинаком. Жив у будинку в середмісті тоді ще Кіровограда. Сусіди вважали його мало не безпритульним і з подивом спостерігали як по смерті в 1993 році з будинку звичайного електрика вантажівками вивозили раритети. Рішенням суду колекцію конфіскували на користь держави.

Десять тисяч унікальних стародруків. Ще стільки ж картин, ювелірних виробів, старовинного посуду, предметів побуту опинилося в музеях та бібліотеках.

У Краєзнавчому музеї у Кропивницькому зберігається 4 тисячі предметів з колекції Ільїна, але демонструється лише десята частина. Щоб показати усе – просто не вистачає місця. Демонструють дійсно унікальне. Срібному з позолотою кухлю – три сотні років. За однією з версій, ченці Києво-Печерської лаври хотіли подарувати його Петру-1, якого чекали у гості. Але той так і не приїхав. 

"Кухоль роботи українського ювеліра Івана Равича. Виявилося, що в колекції Ільїна зберігалася раніше не відома робота видатного майстра. Очевидно цей дарунок так і не був подарований і залишився на території України", — каже історикиня.

У колекції було безліч цінних ікон. Навіть чудотворних. Їх позначали спеціальними печатками. Це свідчить про те, що чудеса цієї ікони були перевірені спеціальною комісією і про це занесено до спеціальної книги, що ікона дійсно зцілює людей.

Реальну вартість цієї колекції і звідки взялося все це багатство експерти досі не знають. Припускають лише, що значна її частина – це спадок.

Відео У Кропивницькому відкрили виставку відреставрованих старожитностей підпільного мільйонера

У Кропивницькому відкрили виставку відреставрованих старожитностей таємного мільйонера Олександра Ільїна. Він був звичайним електриком, а коли помер, у будинку виявили колекцію, яку називають найбільшою в Європі. Де всі ці скарби можна подивитися і яким був підпільний багатій – дивіться ексклюзивні кадри у сюжеті.  

У Кропивницькому відкрили виставку відреставрованих старожитностей підпільного мільйонера

Побачити виставку, зокрема, і щойно відреставровані унікальні церковні предмети відвідувачі зможуть вже після карантину.

Кореспондентка ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар

Вибір редакції