Перейти до змісту
Пів кілограмові браслети і шпильки-стилети: до Києва привезли унікальну колекцію прикрас

Пів кілограмові браслети і шпильки-стилети: до Києва привезли унікальну колекцію прикрас

Подивитися на все це наживо можна, вже починаючи від цієї п’ятниці.

Українські археологи привезли з Вінницької області до Києва унікальні коштовності, деяким із них виповнилося по чотири тисячі років.

Стародавні скарби саме розкладають по полицях столичного музею історії – тут бронза, золото бурштин. Коштовності, яким від чотирьох до двох тисяч років, археологи викопали у Вінницькій області. Традиція чіпляти щось на себе - давня як світ. «Вже неандертальці – вони також починали себе прикрашати», - каже один із археологів.

Тут також представлені кілограми бурштинових прикрас. На око намисто від сучасного відрізняється лише зношенністю. На територію сучасної України його везли здалека. «Це балтійський імпорт. Золоті перстні, яким майже 4 тисячі років. Ці всі ідеї повторюються, вони нікуди не зникають», - каже історик.

Що точно змінилося з роками, то це вага прикрас. Є настільки важкі, що в них складно рухатись, є такі, що у разі чого можуть стати зброєю, як наприклад шпилька для одягу. Якщо жіночі прикраси скидаються на масивні стилети, то чоловічі - навпаки - дивують тонкою роботою. Але розмір прикрас дивує ще більше - царський браслет ледь налазить на сучасне жіноче зап’ястя, адже за тисячі років люди стали більшими.

Подивитися на все це наживо можна, вже починаючи з цієї п’ятниці.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин