По кому подзвін?

Голландського священика оштрафували за надто ранній і надто гучний подзвін у його монастирі.

дзвони
У Нідерландах найбільший серед західноєвропейських країн відсоток невіруючих (Фото: chukfamily.ru)
Муніципалітет нідерландського міста Тілбург наклав штраф у 5 тисяч євро на настоятеля католицької церкви Святої Маргарити-Марії пастора Харма Схілдера за гучний подзвін, який звучить рано вранці, чим створює незручності городянам, що живуть поблизу.

Схілдер став настоятелем цієї церкви півроку тому, і при ньому відродилася традиція вранішнього дзвону. Оскільки тисячі городян стали скаржитися на створюваний цим шум, муніципалітет зажадав від пастора не бити в дзвони дуже рано або вжити заходів для зниження рівня їх звуку. Міські власті висунули ультиматум, заявивши, що, якщо до 16 серпня не будуть вжиті належні заходи, прихід буде оштрафований.

Проте цього дня дзвін знову звучав о 7:15 ранку. Пастор через свого адвоката Пітера ван Дюна повідомив, що були вжиті заходи по зниженню гучності передзвону. Змірявши шум від дзвонів, фахівці муніципалітету заявили, що встановлена норма в 70 децибел була знову перевищена на десять децибел. Після цього муніципальний радник Маріке Моорман ухвалила рішення стягнути штраф з настоятеля церкви.

Бургомістр Тілбурга Рюд Фрейман у п'ятницю звернувся до єпископа з проханням переконати пастора Схілдера не дзвонити в дзвони. Пастор заявив, що церква має право дзвонити в дзвони по урочистих випадках, і направив у суд протест проти штрафу.

Представник муніципалітету повідомив, що, якщо настоятель церкви продовжить порушувати встановлені правила і норми, на нього будуть накладені нові штрафи.

Більшість віруючих у Нідерландах - католики. У той же час нідерландська королівська сім'я традиційно дотримується протестантського віросповідання. Крім того, в цій країні найбільший у західноєвропейських країнах відсоток невіруючих.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: