Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Поганий день". У Мережі розкрили історію найпершого вірального відео в історії

Через роки короткий ролик перетворився на популярний мем.

Найперший вірусний ролик Інтернету зняли у США ще в 1997 році - на кадрах чоловік розлючено трощить свій комп'ютер на робочому місці.

Wired пише, що відео з назвою "badday.mpg" (“поганий день”) ще понад 20 років тому поширювали електроною поштою та через СD-диски. Створила перше віральне відео компанія Loronix. Вона розробляла технологію DVR для систем відеоспостереження та потребувала кадрів для прикладу, аби демонструвати клієнтам свої можливості.  Тоді співробітник компанії Вінні Ліччаріді та  головний технолог Пітер Янковський взяли  аналогову відеокамеру і почали знімання.

Спочатку вони хотіли приховати камеру в банкоматі та нібито зняти, як Ліччаріді  грабує склад компанії, однак той вирішив спробувати себе в ролі незадоволеного працівника. Для знімання використали комп'ютери, які вже не функціонували. 

Знімати, як офісний співробітник працює, а потім трощить клавіатуру та монітор довелося двічі, бо люди у приміщенні не могли стримати свій регіт.

Відео конвертували у формат MPEG-1, щоб він найкраще працював у програвачі Windows Media і охопив найбільшу кількість людей. Після цього його розмістили їх на промо-компактах, видали їх на виставках із брошурою компанії і забули про нього. Протягом наступного року відео  “badday.mpg” почали поширюватися через різні компанії за допомогою електронної пошти.

Ліччаріді зрозумів, що став зіркою вірусного відео, коли розповів про нього сусідові в літаку.

"Я був у літаку, розмовляв з хлопцем поруч зі мною, розповідав йому про моє відео. І він сказав: "Я це бачив”. І хлопець за мною також: “Я теж це бачив", і стюардеса казала:" О, так, так, так, так, я бачила це”. Аж дивно, скільки людей його бачили” - згадав герой відео.

Ролик залишається популярним і досі - його можно часто побачити у соцмережах у вигляді гіфки. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції