Поклони на колінах і заборона залишати дім. Дивні традиції Китайського Нового року, що зникають

Китайці все частіше вважають сторічні традиції неактуальними.

Новий рік у Китаї або свято весни вважається одним з найважливіших та найстаріших. Рік Білого Металевого Щура для східних країн розпочнеться 25-го січня. Традиційно його святкують впродовж двох тижнів, але офіційні вихідні тривають сім днів.

Однак 2020 року у Китаї через розповсюдження невідомого коронавірусу закрили на карантин три міста. Наразі відомо про 26 смертей. Через це у Пекіні суттєво обмежать заходи з нагоди Нового року.

Китайський Новий рік рік криси_9
Associated Press

Окрім свята ліхтарів та народних гулянь, Новий рік супроводжують багаторічні традиції, яких люди намагаються дотримуватися до сьогодні. Однак є й ті, про які у сучасному світі починають забувати.

Поклоніння Богу Кухні

Один з найбільш незвичайних китайських богів - Бог Кухні. Віряни вважають, що він складає таємні списки і хороших, і поганих вчинків, які кожний скоює впродовж року, а тоді надсилає їх на Небеса. Головний Бог ж розглядає списки і вирішує, додати чи відняти зменшити щастя людині. До його відбуття кожна китайська сім'я намагається задобрити Бога Кухні, щоб той повідомляв тільки хороше про них.

Поклони старшим на колінах

Традиційне святкове привітання на Китайський Новий рік - це не обійми і навіть не рукостискання. Незалежно від того, скільки людині років, якщо хтось старший за неї, вона повинна стати на коліна, таким чином висловлюючи повагу і вдячність старшим. Тим, хто є наймолодшим у великій сім’ї, доведеться витратити багато сили. Однак зараз усе частіше молодь відмовляється від цієї традиції. Вона зберігається лише у сільських місцевостях.

Заборона виходити з дому

Після святкової вечері ніхто з членів сім’ї не може піти спати. Тут вважають, що якщо людина ляже спати, вона пропустить своє майбутнє щастя. У сучасному світі цю традицію враховують не завжди.

Китайський новий рік
Associated Press

Не можна їсти каші і плакати

Не всіма справами можна займатися у Китайський Новий рік. У це свято не можна плакати, пити ліки, їсти кашу, ламати речі, брати в борг і позичати гроші. Також не варто підмітати, мити голову і користуватися ножицями. Усе це може відлякати удачу та щастя від їхніх домівок.

Запуск феєрверків

Перший день Нового року починається із запуску феєрверків. Також у Китаї спалюють пахощі, які мають відігнати злих духів й притягнути у помешкання щастя та злагоду. Пускання феєрверків є дуже поширеною розвагою серед китайців. Сучасники все частіше відмовляються від запуску феєрверків, адже вони призводять до забруднення повітря і становлять потенційну небезпеку.

Принесення жертви Богу багатства

Бога Багатства зустрічають опівночі. Для нього китайці створюють спеціальний вівтар, де на червону скатертину ставлять маленькі чашечки із зеленим чаєм та саке, а також додають вегетаріанські страви, запалюють свічки і пахощі. Обов'язковою є зображення або статуетка Бога багатства. За добу усе це прибирають. У наш час ця традиція зникає.

Фотогалерея Як готуються до Китайського Нового року у східних країнах (12 фото)

Залиште свій коментар