Поліція Естонії затримала молодика, що розсилав листи від президента

Естонська поліція затримала юнака, що від імені президента країни розсилав лайливі листи.

Естонська поліція затримала 22-річного юнака, підозрюваного в розсилці електронних листів від імені президента країни Тоомаса Хендріка Ільвеса, в яких містилася ненормативна лексика, повідомляє сайт газети Postimees.

За даними поліції, юнак розіслав лист на електронні скриньки членів партії Союз Isamaa і Res Publica. За відомостями агентства BNS, лист юнака від особи Ільвеса було надіслано нібито з особистого електронного ящика президента і містило образи і нецензурні вирази.

"Незважаючи на поширену думку про те, що інтернет є анонімним середовищем, у поліції є можливість розкривати такі справи. Не слід думати, що в інтернеті можна діяти безкарно", - сказав представник поліції Калмер Виска. Так звана "крадіжка ідентичності в мережі" стала вважатися злочином в Естонії в 2009 році. Якщо провина молодика буде доведена, то йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Як повідомлялось, депутати парламентської фракції IRL 10 липня отримали підписаний Тоомасом Хендріком Ільвесом і написаний з граматичними помилками електронний лист, в якому містилася нецензурна лайка. Парламентарії зрозуміли, що насправді президент не є автором листа, однак справу ускладнювало те, що в ньому було вказано особистий код президента і він був надісланий з адреси з розширенням @eesti.ee, пояснює портал Delfi.

Виявленням підозрюваного займався підрозділ по боротьбі з комп'ютерною злочинністю департаменту поліції і прикордонної охорони, зазначає BNS. За словами експерта Державної інфосистеми, лист було надіслано з допомогою електронного середовища, створеного для компонування подібних підробок. В інтернеті подібні програми знайти нескладно.

Видання відзначає, що керівник підрозділу по боротьбі з кіберзлочинністю департаменту поліції і прикордонної охорони, капітан поліції Кальмер Виска рішенням президента в цьому році був удостоєний ордена Хрест Орла п'ятого ступеня за досягнення в боротьбі з кіберзлочинністю, розкритті відмивання грошей і організацію міжнародного співробітництва.

Читайте також:

WikiLeaks: американці визнали, що у Естонії параноя щодо Росії

Камера спостереження на естонській теплоелектростанції зафіксувала НЛО

Хакери Італії зламали національну кіберполіцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: