Поради експертів "вимикають" мозок людини

Вчені з’ясували, що люди користуються порадами шахраїв через те, що після таких порад мозок просто "вимикається".

Поради експертів пригнічують активність тих відділів мозку людини, що відповідають за прийняття рішень. Особливо у випадках, коли рішення пов’язане з фінансовими ризиками.

Ці ж центри прийняття рішень активно працюють за відсутності порад зі сторони.

Професор Грегорі Бернс з Університету Эмори в США, зацікавився цією проблемою, враховуючи економічну кризу, коли люди будуть схильні довіряти порадам сторонніх експертів.

"Вченим добре відомі процеси прийняття мозком ризикованого рішення, але до цих пір ніхто не знав, як на такому рішенні відбиваються додаткові поради", - зазначив Бернс.

Під час своїх експериментів професор запропонував добровольцям здійснити серію фінансових рішень між отриманням гарантованого доходу або участі в лотереї.

Під час прийняття рішень люди отримували поради фінансових експертів або приймали повністю самостійні рішення, а мозок добровольців піддавався постійному скануванню.

Під час експериментів експерти часто пропонували дуже консервативні фінансові рішення, що не завжди дозволяли отримати учасникам бодай мінімальний прибуток.

Однак піддослідні чинили саме так, як радили експерти, через те, що їх власна система прийняття рішень просто "вимикалася".

Вчені заявляють, що така особливість мозку людини часто використовується багатьма некомпетентними або нечистими на руку фінансовими експертами.

Читайте також:

В Італії оголосили "день оффлайн"

Людський мозок починає старіти в 27 років

Аромат апельсинів та шоколаду допомагають швидше розпрощатися з грошима

Людська мова залежить не від генів, а від культури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: