Президент повівся на пальне з каменів

Президент Зімбабве Роберт Мугабе став найвисокопоставленішим "клієнтом" шахрайки.

камінь
(Фото: kizhi.karelia.ru)
Президент Зімбабве Роберт Мугабе став найвисокопоставленішим "клієнтом" шахрайки, яка обіцяла добути пальне з каменів, повідомило в п'ятницю агентство Ассошиейтед Прес з посиланням на місцеві ЗМІ.

Як винагорода за прояв "дару" Ротіна Мавунга (Rotina Mavunga) узяла декілька голів великої рогатої худоби.

За інформацією ЗМІ, видні політики Зімбабве раніше давали жінці, що називає себе цілителькою, і, що володіє репутацією відьми, великі суми грошей, автомобіль, ділянки землі. Натомість шахрайка обіцяла добути дизельне паливо з простих каменів в лісі поряд з містом Чинхойі (у 115 кілометрах на північний захід від Хараре).

Замість того, щоб звернутися до духів предків, Мавунга купувала дизельне паливо у водіїв вантажівок з сусідньої Замбії. Після цього заповзятлива жінка заливала пальне в поглиблення в каменях.

Газета Harold повідомляє, що наказ про арешт Мавунги віддав Мугабе. У жовтні їй було пред'явлено звинувачення в шахрайстві. Сага із здобиччю пального з каменів почалася більше року тому, відзначає видання.

"Ми не будемо дуже суворі (з Мавунгою). Ми просто хочемо дізнатися правду і з'ясувати, хто підказав (Мавунзі) це зробити", - цитує Harold Мугабе.

За словами голови держави, поліцейським, що проводили арешт жінки, було дуже страшно. Не дивлячись на те, що велика частина жителів Зімбабве - християни, віра в родові прокляття, відьом і заклинання все ще жива.

Зараз президентові Зімбабве 83 року, він займає свій пост вже 27 років, крім того, очолює кабінет міністрів. Це перший і поки останній лідер африканської країни, яка в 1980 році отримала незалежність від Великобританії.

Економіка Зімбабве зараз характеризується найшвидшими темпами падіння в світі. За даними на червень 2007 року, рівень безробіття в країні складає 80%, інфляція досягла рівня 7000%. Декілька мільйонів жителів країни стали біженцями.

Кілька років тому Зімбабве була виключена із Співдружності Націй за порушення прав людини, а цього року Едінбурзький університет прийняв негласно підтримане офіційним Лондоном рішення позбавити президента Мугабе почесноого докторського ступеню.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: