Про що вони муркочуть: створено перекладач із котячої "мови"

Дата публікації
Перегляди
1623
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Про що вони муркочуть: створено перекладач із котячої "мови"

Фото: Associated Press

Колишній інженер Amazon, який працював над створенням Alexa, написав програму, яка потрібна всім господарям кішок.

За допомогою технології машинного навчання Хав'єр Санчес розробив програму, яка переводить нявкання кішки на зрозумілу людині мову.

Про це повідомляє BBC.

Програма MeowTalk слухає звуки, які видають коти, і пропонує переклад на людську мову. Програма класифікує "мову" кішки в 10 різних категоріях, універсальних для всіх порід. Цікаво, що користувач може "навчати" застосунок, задаючи значення для певних звуків, у яких господар впевнений.

Як зазначає Санчес, програма допоможе налаштувати комунікацію між домашніми тваринамимй господарем, адже тепер ви точно будете знати, коли "няв" означає "нагодуй мене", а коли "мені боляче".

Для Санчеса це не перший досвід роботи з голосовими помічниками, до цього він займався розробкою Alexa в Amazon. "Я деякий час працював в команді машинного навчання Alexa. І я знаю, як розробники Alexa навчають свої моделі. Тож я подумав, що можна зробити щось подібне у вигляді застосунка, тільки з кішками".

Після того як Санчесу прийшла ця ідея, він розповів про неї управлінню Akvelon (фірма, в якій він зараз працює), і компанія дала добро на розробку. Через п'ять місяців з'явився додаток MeowTalk, яке зараз діє як для iOS, так і для Android.

Санчес додає, що під час тестів його колеги висловили бажання мати такий самий перекладач для собак. Однак, за словами творця програми, це неможливо, через те що гавкіт собак завжди однаковий. "Іронія полягає в тому, що собаки розуміють людську мову, але не розмовляють нею. А ось кішкам все одно, що ти говориш", — сказав Санчес.

Нагадуємо, що складено рейтинг топ-10 застосунків для смартфона за 10 років.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1623
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація