Прокинутись через 20 років

Поляк, який пробув у комі 19 років, прийшов до тями. Чоловік каже, що його врятували лише безмежні любов і терпіння коханої дружини.

У Польщі прийшов до тями чоловік, який впав в кому 19 років тому. За цей час в країні змінилася влада, та і повсякденне життя змінилося до невпізнання. Залізничний шляховий обхідник Ян Гжебські, впав у кому в 1988 році, потрапивши під поїзд.

В ті часи в країні при владі були комуністи, а життя простих людей було заповнене спробами хоч щось знайти в магазинах, повідомляє BBCrussian.com.

"Коли я впав в кому, в магазинах був тільки чай і оцет, м'ясо було за картками, і всюди були величезні черги за бензином", - згадує Гжебський, якому зараз 65 років.

"А зараз я бачу на вулицях людей з мобільними телефонами, а в магазинах так багато товарів, що у мене голова паморочиться", - відзначає він.

Новина про його пробудження стала відома в суботу, 2 червня, коли про неї повідомили польські телеканали. З коми він вийшов близько двох місяців тому - за його словами, виключно завдяки турботам його дружини Гертруди.

Після того, як Гжебський впав в кому, лікарі говорили, що жити йому залишилися не більше двох-трьох років. Гертруда забрала його додому і кожну годину перевертала, щоб не допускати пролежнів. "Гертруда мене врятувала, і я цього ніколи не забуду", - говорить він.

Сама Гертруда говорить, що "багато плакала і багато молилася". "До нас приходили гості і питали: "А коли він помре?" А він не помер", - розповідає вона.

У Польщі багато що змінилося з 1988 року. Тоді в країні при владі все ще перебували комуністи на чолі з генералом Войцехом Ярузельським. Країна входила в прорадянський військовий блок, який свого часу створювався в її столиці і тому називався організацією Варшавського договору.

У наступному, 1989 року в країні відбулися вільні вибори, після яких комуністи пішли з уряду, в 1991 році припинив своє існування Варшавський договір, а потім і Радянський Союз. У 1999 році Польщу прийняли в НАТО, а в 2004-му - в Європейський Союз.

"Мене вражає, як всі ці люди ходять зі своїми мобільниками і не перестають стогнати. Мені скаржитися нема на що", - говорить Гжебський.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: