Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Психолог поставив діагнози героям "Гри престолів" так, наче вони його пацієнти

У декого виявилися проблеми із алкоголем. 

Сімейний психолог Кірк Хонда, який веде подкасти із назвою "Психологія в Сієтлі" провела діагностику кільком героям популярного серіалу "Гра престолів" так, наче вони стали його пацієнтами.

Про це повідомляє Business Insider.

Почнімо із Рамсі Болтона, якому психолог поставив діагноз сексуального садиста, садистський розлад особистості та асоціальний розлад особи або психопатія. "На мою думку, Рамсі має розлад, пов'язаний із сексуальним садизмом, разом з садистським розладом особистості... оскільки він демонструє виражене задоволення і повну відсутність каяття за страждання інших", - каже психолог.

Також Хонда назвав Рамсі найбільш проблемним героєм серіалу через його "надзвичайне задоволення через шкоду іншим", навіть тоді, коли така садистська поведінка невигідна для нього самого у довгостроковій перспективі. Така поведінка може бути пов'язана із важким дитинством Рамсі.

герої гри престолів_1
Вікіпедія
Рамсі Болтон

Джоффрі Баратеон: розлади поведінки та садистський розлад особистості.

На думку психолога, Джоффрі страждає специфічною формою садистського розладу особистості, яка називається тиранічним садизмом. Такий висновок лікар робить через звичку героя насолоджуватися "вербально та фізично, завдаючи шкоди іншим, використовуючи свою силу та впливовість".

Але Хонда не поспішає "клеїти" багато етикеток до Джоффрі, тому що розлади особистості в неповнолітніх, як правило, не діагностуються, поки вони не стають дорослими сформованими особистостями. Психолог каже, що розлади Джоффрі пов'язані із жорстокою поведінкою батька, віддаленої матері та травмами через конфлікти батьків.

герої гри престолів_2
Вікіпедія
Джоффрі Баратеон

Серсея Ланістер: Антисоціальний розлад особи / психопатія.

Діагностика Серсеї не така прямолінійна, як інші через її позицію як жінки в патріархальному суспільстві. Її ображав рідний батько та чоловік. Психопатична поведінка Серсеї, на думку психолога, може бути результатом обставин і культури, а не особистості.

Хонда вважає, що Серсея також може мати проблеми з алкогольною залежністю, хоча вона, здається, не відчуває жодних негативних наслідків від цього. "На мій погляд, вона п'є, щоб впоратись з величезним стресом у своєму житті", - сказав Хонда.

герої гри престолів_4
Вікіпедія
Серсея Ланістер

Сандор Кліган: посттравматичний стресовий розлад.

Розлади Клігана пов'язані із "постійними, надзвичайними наругами", які він зазнав від рук свого старшого брата, який спалив обличчя Сандора в дитинстві, через що він дуже боїться вогню.

Хоча деякі можуть вважати, що Сандор є психопатом або садистом, Хонда не хоче про нього так казати, адже герой навіть демонструє співпереживання. Він також не намагається заподіяти шкоду іншим для власного задоволення.

Сандор також виявляє схоже ставлення до алкоголю, як і в Серсеї.

герої гри престолів_3
Вікіпедія
Сандор Кліган

Теон Грейджой: Стокгольмський синдром.

"Він стає покірним, щоб врятувати своє життя", - каже Хонда.

Психолог пояснив, що Теон "втрачає свою ідентичність в результаті травми, яка може статися, коли злочинці зіпсують індивідуальні думки та поведінку". Ця втрата особистості загострюється тиском його батька та сестри, які хочуть, щоб він був нещадним. Цей підхід, зокрема, відрізняється від моралі, яку він дізнався у Старків.

В результаті Теон відчуває "величезну провину та сором". 

герої гри престолів_5
Вікіпедія
Теон Грейджой

Залиште свій коментар

Вибір редакції