Раритетне авто з дерева

До Дня автомобіліста мешканець Чернівців зробив авто із дубової деревини.

Поєднавши два стилі - ретро і сучасний - чернівецький умілець змайстрував машину з дерева. Але натуральний у ній тільки кузов. Ходова і каркас все-таки металеві.

Автівка боїться двох речей - дощу і ДАІшників. Дерево, навіть захищене лаками, від вологи псується, а у ДАІ машина ще не зареєстрована. Власник хвилюється, що із тим будуть проблеми, адже такої марки просто не існує

Цей автомобіль зветься “Лазаренко”. Без жодного натяку на сторонніх осіб. Своє дітище автор назвав іменем себе, талановитого.

Майстер поєднав у машині красу і розкіш, сучасність і старовину. Свою пристрасть до краси Василь втілив у водійській половині. Розкіш - для пасажира.

Від першого ескізу до останнього гвинтика "Лазаренко" - витвір фантазії автора. Жодна його частина, за словами Василя, не є точною копією фабричного авто. Навіть нікельовані деталі шукав не на автобазарах, а серед меблевого непотребу. 

Дзеркало прикріпив на диванну ніжку, важелі-перемикачі зробив з кнопок бобинного магнітофона. Тисячі дерев’яних деталей різьбив власноруч.

Свого "Лазаренка", каже Василь, він зробив на одному подиху. У гаражі майстрував щодня, зранку до пізнього вечора. І ще дружина у майстра - всім чоловікам на заздрість - до автомобіля його не тільки не ревнувала, а ще й допомагала, чим могла.

Поклик “Лазаренка” – "клубне" життя. Щодня на такій машині не поїздиш. Надто великий ризик спричинити аварію на дорозі, каже Василь. 

У перший же виїзд дива-автівки на неї задивилися два водії-роззяви і ледь не зіткнулися. Однак і "у світ", тобто на виставки, "Лазаренка" ще не вивозили.

Свою машину безцінною зі скромності Василь Лазаренко не називає. Однак не може назвати і її ціни, бо не знає, як оцінити години роботи, фантазії та терпіння, які затратив, коли робив цю машину.

ВідеоАвто з дерева

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: