Рейн став на 90 км довшим через друкарську помилку

Довжина Рейна становить 1230 км, а не 1320 км, встановив німецький біолог. Півстоліття у довідниках передруковували випадково допущену колись помилку.

Довідники і підручники десятиліттями вказували довжину Рейну з помилкою.

У підручниках і офіційних документах значиться, що довжина річки Рейн складає 1320 кілометрів, насправді вона дорівнює 1230 кілометрам, повідомила газета Süddeutsche Zeitung.

Похибку в 90 кілометрів, викликану звичайною друкарською помилкою, помітив біолог Кельнського університету.

"Мова йде про найбанальнішу помилку, допущену при написанні цифр", - розповів біолог Кельнського університету Бруно Кремер.

"Цифри, наведені в сучасних довідкових посібниках, просто неправильні. Колись у 60-ті роки минулого століття з цифри 1230 вийшло 1320". Згодом довжина Рейну в 1320 кілометрів неодноразово передруковувалася з документа в документ, і тепер у всіх довідниках фігурує саме вона.

"Я не виключаю, що при обчисленнях допустив похибку приблизно до двох кілометрів. У будь-якому випадку, в залежності від того, що брати за відправну точку відліку довжини Рейну, протяжність його може коливатися в районі 5 кілометрів. Але довжина ріки в 1320 кілометри - це нісенітниця", - заявив вчений.

Чиновники і видавництва, спочатку перебували в шоці, тепер мають намір виправити помилку. Втім, за словами біолога, далеко не всі відреагували на отриману інформацію з радістю.

"Поки тільки Федеральне управління гідрології та Музей Рейну в Кобленці підтвердило отримані мною дані", - вказує Кремер. Крім того, про готовність виправити відомості про довжину Рейну заявило видавництво Brockhaus, що випускає довідкову та енциклопедичну літературу.

Читайте також:

У США з банківського фургону на ходу випало 200 тисяч доларів

Вчені склали ідеальний розпорядок дня: о 6:00 - секс

У Хорватії лелека щовесни повертається до своєї коханої

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: