Риба, яка живе на дереві

Учені виявили рибу, яка декілька місяців на рік живе поза водою усередині дерев. Також вона розмножується безстатевим способом.

риба
Біологи, які вивчають цю рибу говорять, що були здивовані тим, наскільки довго вона може існувати поза своїм місцем існування. (Фото: dailymail.co.uk)
Учені виявили рибу, яка декілька місяців на рік живе поза водою усередині дерев, повідомляє Daily Mail.

Переховуючись в гнилих гілках і стовбурах, рибки Rivulus marmoratus Poey тимчасово змінюють свою біологічну будову, пристосовуючись до вдихання повітря.

Біологи, які вивчають цю рибу говорять, що були здивовані тим, наскільки довго вона може існувати поза своїм місцем існування.

Ця здатність, разом з умінням розмножуватися безстатевим способом, робить Rivulus marmoratus однією з найхимерніших риб, відомих людині. Ця рибка завдовжки два дюйми зазвичай селиться в каламутних водоймищах і затоплених норах крабів в мангрових болотах Флориди, Латинської Америки і Карибського басейну.

Нинішнє відкриття було зроблене біологами в болотах Белізе і Флориди. Вони знайшли сотні рибок, які ховаються в гниючих гілках і стовбурах дерев.

"Вони дійсно не відповідають стандартам поведінки для риб", - сказав вчений Скотт Тейлор в інтерв'ю New Scientist. В іншому дослідженні, опублікованому раніше цього року, йдеться про те, як ці рибки змінюють свій організм і метаболізм, щоб справитися з життям поза водою.

Їхні зябра змінюються, щоб затримувати воду і поживні речовини, а азотисті відходи вони виділяють через шкіру.

До цих пір ці рибки були відомі тим, що вони - єдині хребетні тварини, які можуть розмножуватися безстатевим способом. У них можуть бути як жіночі, так і чоловічі статеві органи.

Тим часом, Rivulus marmoratus Poey - не єдина риба, здатна дихати на повітрі. Кларієві соми, наприклад, мають зябра, що дозволяють їм дихати на повітрі і у воді.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: