Рінгтони стали популярніші за класику

Оркестр Харківської філармонії зіграв концертну програму з популярних рінгтонів мобільних телефонів.

Харківська обласна філармонія
Харківська обласна філармонія. Фото: kharkov.nezabarom.com.ua
Симфонічний оркестр Харківської філармонії 30 травня вперше зіграв класичний хіт-концерт, програма якого була складена з творів класичної музики за найбільш популярними рінгтонами мобільних телефонів.
 
Про це повідомила Українським новинам представник філармонії Інга Долганова. 

У програму концерту ввійшли полонез Огинського, вальс із балету "Спляча красуня" й "Танець маленьких лебедів" з балету "Лебедине озеро" Чайковського, "Половецькі танці" Бородіна, увертюра з опери Бізе "Кармен", перша частина 40-ї симфонії Моцарта й 5-ї симфонії Бетховена, вальс й "Марш Радецького" Штрауса. 

На концерті був аншлаг, глядачі аплодували стоячи.
"У багатьох людей є такий якийсь острах прийти у філармонію й потрапити, скажімо, на симфонію Брукнера або Бетховена, і не кожний може витримати відразу всю симфонію. І, безумовно, у кожній симфонії є найкрасивіші місця, найкрасивіші частини, і ми вирішили в цих концертах грати найбільш популярну музику", - сказав журналістам художній керівник філармонії й головний диригент оркестру заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко. 

Зі слів Янка, такі концерти, на яких можна буде почути "рінгтони мобільників у гарній якості", будуть проходити у філармонії раз на місяць. 

Як повідомила Українським Новинам прес-служба Харківської обласної державної адміністрації, перед початком концерту, у рамках підготовки до четвертого Благодійного аукціону "Ренесанс", відбулася врочиста презентація "скарбнички" для збору пожертвувань на реконструкцію органа філармонії. 

Скарбничка розміщається у фойє філармонії та нею зможуть у будь-який час скористатися всі бажаючі зробити благодійний внесок. 

"Крім того, ще 15 "скарбничок" для збору пожертвувань планується розмістити в харківських супермаркетах", - сказано в повідомленні. 

За задумом організаторів Благодійного аукціону "Ренесанс", суму зібраних за допомогою "скарбнички" коштів буде названо під час проведення чергового аукціону. 

Симфонічний оркестр Харківської філармонії заснований в 1929 році на базі існуючих раніше музичних колективів.
Оркестр постійно бере участь у міжнародних музичних фестивалях, з ним працюють багато видатних музикантів, композиторів й диригентів світу. 

В 2003 році оркестр визнаний італійськими музичними критиками найкращим зарубіжним колективом року. 

Як повідомляло агентство, будівельна компанія "Трест Житлобуд-1" (Харків), генеральний підрядник реконструкції будівлі Харківської філармонії, має намір завершити реконструкцію в 2009 році. 

Благодійний аукціон на користь реконструкції будівлі Харківської філармонії, що пройшов у Харкові 19 листопада 2005 року, зібрав 7,88 млн. гривень. 

Будівля Харківської філармонії на вул. Римарська, 21, побудовано невідомим архітектором в 1829 році, в 1884-1885 роках було капітально реконструйовано для оперного театру, зараз перебуває в аварійному стані. 

Великий зал на сьогодні непридатний для використання, концерти проходять у концертному залі, під який пристосовано частину фойє.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: