Рівне залишається єдиним у світі містом, де курсують тролейбуси, виготовлені ще у Чехословаччині

Дата публікації
Перегляди
1500
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рівне залишається єдиним у світі містом, де курсують тролейбуси, виготовлені ще у Чехословаччині

Такі «рогаті» відсвяткували свій ювілей.

У Рівному досі курсує тролейбус, які якщо і є десь у світі, то лише у музеях. Перший тролейбус марки «Шкода 9ТР» виїхав у рейс 60 років тому у Чехії. Згодом ці тролейбуси возили людей у різних куточках світу, зокрема саме такий відкривав рух у Рівному.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16.45.

Він гучний і жорсткуватий, на нерівній дорозі його буває підкидає, разом з пасажирами. Такі тролейбуси не з’їжджали з рівненських доріг майже пів століття. Перший прототип «Шкода 9ТР» виїхав розвозити пасажирів у вже неіснуючій Чехословаччині 1960 і саме 30 листопада. Розкидало такі тролейбуси чи не по всьому світу, каже знавець тролейбусної справи Антона Бриних. «Географія їх експлуатації  від Бергена в Норвегії до Бомбеї в Індії. Використовували в Німеччині, Болгарії і навіть  Афганістані», - каже знавець.

А нині возять пасажирів лише у Рівному. Тож аби прокататися на раритеті, киянину Ярославу з 7-річним сином Аскольдом довелося їхати сюди спеціально зі столиці. «Я своєму сину пообіцяв, що зводжу до Рівного і покатаю на тролейбусі, на якому катався, коли був як він», - каже чоловік.

Особливий рейс: у Рівному курсує тролейбус, якого на маршрутах вже немає у світі

Особливий рейс: у Рівному курсує тролейбус, якого на маршрутах вже немає у світі

Ще в 90-ті такі тролейбуси на українських вулицях були звичними. Зокрема, у Рівному їх часто купували вживаними у Чехії, бо так було  дешевше. Тепер іноземці скуповують ці тролейбуси назад, але вже як музейні експонати.

Залишився на ходу і тролейбус, який у 1974 році першим відкривав рух у Рівному. Він є найстарішим в Україні, який діє, кажуть знавці. «Багато людей не вірить, що це саме він, але я засвідчую, що це саме той тролейбус», - додає  Антон Бриних.

Та цей раритетний «рогатий», на відміну від своїх трохи молодших братів,  виїжджає  на вулиці лише на  екскурсії.  Адже саме з таким тролейбусом у багатьох і асоціюється Рівне. У Мережі навіть жартують, що за століття місто може змінитися всіляко, але такі тролейбуси з його вулиць точно не зникнуть.

Кореспондент Анна Махно

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1500
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація