Російська горілка відзначила ювілей - 145 років

Виповнилося 145 років з дня створення класичного рецепту 40-градусної російської горілки, "батьком" якої визнано Дмитра Менделєєва.

31 січня класична російська горілка відзначає 145 років з дня свого створення. Саме в цей день у 1865 році відомий російський хімік Дмитро Менделєєв захистив докторську дисертацію "Про з'єднання спирту з водою".

Колеги Менделєєва вважають, що саме ця робота стала основою для рецепту класичного 40-градусного напою, а хімік отримав народний титул "батька" традиційного російського напою.

Утім, на думку деяких дослідників, насправді Менделєєв вважав ідеальною міцність напою у 38 градусів. Цю цифру просто округлили до 40, тому що так, ймовірно, було простіше розраховувати податок на алкоголь.

Нагадаємо, що нещодавно уряд Російської Федерації схвалив антиалкогольну концепцію, спрямовану на зниження пияцтва серед росіян. Влада розраховує за десять років більш ніж удвічі знизити рівень вживання алкогольних напоїв і домогтися повного зникнення нелегального алкогольного ринку.

Читайте також:

Путін розпочав антиалкогольну компанію в Росії

Росіяни випивають 150 млн літрів одеколону на рік

Англійський суд дозволив називати словом vodka тільки горілку

Головний нарколог Росії вважає похмілля міфом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: