Російські депутати вирішили боротися з "олбанським"

Для виправлення ситуації зі сленгом пропонують провести в мережі деанонімізацію або карати за викривлення мови як за хуліганство.

Держдума Росії
Депутати Держдуми пропонують штрафувати за вживання сленгу
Російські депутати стурбовані проникненням інтернет-сленгу в повсякденне життя і розробляють заходи з боротьби з навмисною неписьменністю.

Одні пропонують для виправлення ситуації провести в мережі тотальну деанонімізацію, інші вважають, що необхідно карати за викривлення мови як за хуліганство. Натомість експерти вказують, що боротися із сленгом нема сенсу.

Тим часом, за даними Міносвіти, в шкільних творах все частіше зустрічаються помилки, пов'язані з альтернативною мережевою мовою, - так званим "олбанським". Юні росіяни використовують в письмових роботах слова "превед", смайлики і скорочення ніби LOL.

Інтернет-сленг впроваджується і в ділове листування. Генеральний директор однієї з нафтових компаній навіть вирішив штрафувати працівників за "олбанський", коли виявив у листі слова "заказчег зобов'язався".

В даний час депутати Держдуми готують законопроект про роботу Інтернету. Закон контролюватиме мову, якою спілкуються росіяни в мережі, повідомила заступник голови комісії при Громадській палаті зі збереження культурної спадщини Олена Зелінська.

"В Інтернеті дуже багато хорошого, це фактично світовий розум. Але є речі, які згубно відбиваються на підростаючому поколінні. Адже дитина не може відрізнити грамотне від безграмотного", - пояснює вона.

У Громадській палаті переконані, проблему можна вирішити тільки освітою. "Ми пропонуємо цілу серію заходів, що підвищують письменність. Перш за все, потрібно заборонити анонімність в мережі: зменшити кількість сайтів, де люди ховаються під нікнеймами замість реальних імен. І коли користувачі перестануть прикриватися масками, ставлення до слова підвищиться, оскільки кожен знає, що робити помилки –несолідно", - впевнена Зелінська.

Радикальніший метод по боротьбі із сленгом і нецензурними висловами в мережі пропонував кілька років тому колишній міністр культури - актор Микола Губенко. Він пропонував штрафувати порушників на суму від 500 до 1000 рублів або садити на 15 діб. Втім, колеги екс-міністра культури не погодилися з його пропозицією.

Інтернет-сленг обговорюється на високому рівні не вперше. У пресі появу нового сленгу почали обговорювати набагато раніше. З того часу деякі популярні слова ("превед", "медвед" тощо) встигли дещо застаріти, а до моди увійшли нові вислови.

У 2007 році Дмитро Мєдвєдєв, будучи першим віце-прем'єром, вельми ліберально висловився про мережеву мову. Він заявив, що контролювати вивчення в країні "олбанського" неможливо, але з ним потрібно рахуватися.

Дмитро Медведев виразив упевненість, що поширення в мережі альтернативної мови "в наших інтересах", оскільки тим самим "розвиваються можливості вживання російської мови". "Медвед" - це популярний Інтернет-персонаж, і його неможливо ігнорувати", - сказав перший віце-прем'єр.

Натомість Володимир Путін, якого в 2006 році користувачі мережі питали, як він ставиться до "медведа", так і не відповів на це запитання.

Читайте також:

Журналісти зібрали крилаті висловлювання Мєдвєдєва і Путіна

Інтернет-жаргон рятує англійську мову

Українцям в Росії не потрібні українські школи

БЮТ пропонує карати за спілкування російською мовою
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: