• Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 32626

Озеро має не лише дивовижний колір, а й містить корисні солі, мінерали та кислоти.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями. 

ТСН у своєму спецпроєкті "Україна All Inclusive" розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. 

Охочим потрапити в екзотичне місце варто відвідати Лемурійське, або Рожеве озеро, на Херсонщині, яке точно здивує кольором і користю води.

Рожеве озеро з "ефектом" Мертвого моря

Для тих, кому набрид звичайний відпочинок на березі моря, в Україні є справді дивовижне місце, яке вразить навіть досвідченого туриста - Лемурійське озеро на Херсонщині, що розташоване в одній із бухт затоки Сиваш. Так, це озеро відрізняється від інших тим, що має незвичайний рожевий колір. 

Оператор: Роман Крюков

Окрім цього, водойма може допомогти зімітувати відпочинок на Мертвому морі. Вона насичена солями, тож охочі можуть легко прилягти просто в озері із книжкою або журналом і не потонути.

Варто зазначити, що води Лемурійського озера збагачені мінералами, кислотами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію та бромистого магнію. Сюди щороку приїжджають не лише для відпочинку, а й для профілактики захворювань суглобів, шкіри і легень. Попри те, що саме озеро розташоване серед грязей лиману Сиваша, де багато сірководню, запах озера приємний.

Рожеве озеро_2
Фото Євгена Самученка

Кажуть, Рожеве озеро відкрили випадково, коли у 1970-х роках тут упав радянський військовий літак. На місці удару спочатку утворилося невелике озеро, яке потім наповнилося рожевою водою.

Як доїхати до Лемурійського озера

Лемурійське озеро розташоване у селі Григорівка Чаплинського району, за 140 кілометрів від Херсона. Сюди можна дістатися власним автомобілем або ж орендованим. Так, від Києва доведеться проїхати 686 кілометрів. 

Також є можливість дістатися озера потягом. Наприклад, зі столиці прямує потяг-інтерсіті "Київ - Херсон", який перебуває у дорозі сім із половиною годин. Так, зі столиці він вирушає о 07:14, а до Херсона прибуває о 14:48.

Вартість квитків на потяг "Київ - Херсон":

  • у сидячому вагоні першого класу - 517 грн.;
  • у сидячому вагоні другого класу - 362 грн.
Оператор: Роман Крюков

Від Херсона доведеться подолати іще 140 кілометрів. Це можна зробити за допомогою автостопу, BlaBlaCar, орендованого автомобіля або ж дістатися маршруткою. 

Так, варто орієнтуватися на смт Чаплинка, звідки до села Григорівка ходять нечасті автобуси. Від Григорівки до озера треба пройти чотири кілометри пішки степовою ґрунтовою дорогою.

Оператор: Роман Крюков

Де зупинитися на Лемурійському озері

Звісно ж, на озеро можна приїхати із наметами та провести відпустку у більш "дикому" форматі, взявши із собою продукти та необхідні речі для ночівель біля озера.

Для тих, хто не звик жити просто неба, у селі Григорівка є будиночки, які туристам здають мешканці. Так, тут є кухонне приладдя, побутова техніка та інші зручності. Таке проживання може коштувати від 115 до 1100 грн. У селі також є магазини, ринок та медпункт.

Відео Україна All inclusive: ТСН розвідала найживописніші куточки Херсонської області

Такого літа в нас ще не було. Через карантин закордонні пропозиції відпочинку - під великим питанням, і мільйони українців прицінються до відпусток на батьківщині. ТСН розвідала для вас найживописніші куточки України. Що, окрім неймовірних фото, можна отримати там і скільки це коштує. Перша історія з Херсонської області у спецпроекті "Україна All Inclusive" - тільки в ТСН. 

Україна All inclusive: ТСН розвідала найживописніші куточки Херсонської області

Залиште свій коментар