Румунський мер разом із сином влаштував дефіле в нацистській формі

Співробітники Центру Симона Візенталя в Єрусалимі закликали Мазаре визнати, що він допустив помилку, вибачитися і піти у відставку. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Мер румунського міста Констанца зазнав різкої критики з боку єврейських груп за те, що з'явився на місцевому показі мод у нацистській формі. Крім мера Раду Мазаре, в цю ж форму був одягнений і його 15-річний син. Співробітники Центру Симона Візенталя в Єрусалимі закликали Мазаре визнати, що він допустив помилку, вибачитися і піти у відставку.

Як заявив сам мер, він надів нацистську форму під впливом кінофільму "Валькірія", в якому розповідається про невдалий замах на Гітлера. За його словами, він надів форму офіцера німецької армії, а не есесовця. Крім того, додав мер, він спробував закрити всі свастики, однак одну - дуже маленьку на поясі - він пропустив.

Історик і директор Центру Симона Візенталя Ефраїм Зурофф висловив обурення з приводу публічної появи мера Констанца в нацистській формі. За його словами, це було "образливо". Як зазначив Зурофф в листі на ім'я Мазар, "важко описати ту біль, яку викликав цей вчинок не тільки серед євреїв та інших жертв нацизму, але й серед всіх чесних і порядних людей, які знають історію Другої світової війни".

"Сьогодні добре відомо, що вермахту грав активну роль у масових убивствах європейського єврейства та багатьох інших невинних жертв", - зазначив він. "Одягнувши форму вермахту, ви висловили повну підтримку армії, яка вчинила найстрашніші акти геноциду, і ностальгію за нею", - додав Зурофф. Він закликав Мазаре виправити свою помилку, наприклад, влаштувавши в Румунії виставку, яка розповідає про злочини німецької армії.

Румунія була союзницею Німеччини з 1940 року, але перед самим кінцем війни перейшла на бік союзників з антигітлерівської коаліції. У 2004 році міжнародна комісія, яку очолив лауреат Нобелівської премії миру Елі Візель, який пережив холокост, підрахувала, що на території, які були під контролем румунських властей, було вбито до 380 тисяч євреїв. Зараз єврейська громада в Румунії нараховує 9-10 тисяч чоловік.

Відзначимо, що раніше подібний інцидент стався з британським принцом Гаррі. У 2005 році він з'явився на костюмованій вечірці в нацистській військовій формі зі свастикою на рукаві, чим викликав бурю обурення в суспільстві - його засудили понад 70% британців. Після цього його батько - принц Чарльз - відправив сина в сумнозвісний концтабір Освенцим на екскурсію, а сам принц був змушений опублікувати заяву, в якому приніс вибачення громадськості за "неналежний вибір" костюма.

Читайте також:

Румунський консул в Молдові пішов у відставку через секс з колегою

Президент Румунії відмовився їхати на саміт до Молдови

Міноборони вважає Росію й Румунію ворогами України

Молдова просить Євросоюз захистити свою незалежність від Румунії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: