Санта-Клаус пропагує ожиріння та пияцтво за кермом

Австралійський вчений незадоволений сучасним іміджем Санта-Клауса: той випиває, палить, а також харчується нездоровою їжею.

Традиційний образ Санта-Клауса є поганим взірцем для дітей. До такого висновку дійшов у своєму дослідженні австралійський вчений доктор Натан Гріллс з університету Монаш.

На думку вченого, сучасний імідж Санта-Клауса пропагує водіння автомобіля в нетверезому стані, ожиріння та багато інших гріхів.

Гріллс зазначив, що використання образу популярного казкового різдвяного героя може бути дуже ефективним для пропаганди здорового способу життя. Натомість сьогодні з Санта-Клаусом головним чином асоціюється реклама шкідливого харчування та напоїв. "Разом з Coca-Cola Санта став найпопулярнішим продуктом експорту в країни, що розвиваються", – зазначив дослідник.

Серед інших гріхів Санти вчений відзначив його схильність до куріння і вживання спиртних напоїв. На листівках часто можна побачити Санту, який палить трубку або сигару. Крім того, за традицією на Різдво йому залишають пляшку бренді в дорогу, щоб побажати успіхів у подорожах.

"Це потенційно несе в собі рекламу водіння у нетверезому стані", – переконаний Гріллс.

"Такому популярному персонажеві досить рекламувати щось, що навіть трохи шкідливо для здоров'я, але це позначиться на здоров'ї мільйонів", – пояснив він.

Дослідника також стурбувало, що Санта-Клауси в магазинах та на вулицях, спілкуючись з дітьми, можуть переносити різноманітні інфекції.

Утім, альтернатив традиційному образу доктор Гріллс запропонувати не зміг. Але він впевнений, що Санта-Клаусу в ім'я щасливого майбутнього дітей варто стати "трохи здоровішим".

Читайте також:

Фінляндія продала Санта-Клауса

Разом з геями у Литві забороняють НЛО, Христа і Діда Мороза

У США встановили головну Різдвяну ялинку

Синоптики розповіли, яка погода буде в Україні на Новий рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: