Саудівські консерватори вимагають заборонити показувати жінок по телевізру

На думку фундаменталістів, заборона повинна поширюватися також на публікацію фотографій жінок у газетах і журналах.

У Саудівській Аравії група з 35 консервативних релігійних діячів надіслала до міністерства інформації і культури лист з вимогою не дозволяти появу на телебаченні жінок-журналістів, а також заборонити жінкам давати інтерв’ю.

Крім того, на думку фундаменталістів, заборона повинна поширюватися також на публікацію фотографій жінок у газетах і журналах.

"Жодна саудівська жінка не повинна з'являтися на ТБ, не важливо з якого приводу. Жодна фотографія жінки не повинна з'являтися в саудівських газетах і журналах", - говориться в адресованому міністру листі. У посланні також присутня вимога заборонити трансляцію музики й музичних програм.

Особливе обурення викликали у прибічників традиційного ісламу реформи, проведені колишнім керівництвом міністерства. Тоді жінкам не лише дозволили працювати на телебаченні журналістами і з'являтися на екрані з відкритими обличчями, але й брати інтерв'ю в чоловіків. Автори листа заявили, що нове керівництво має припинити цю практику, яка, із їхньої точки зору, суперечить основам ісламу.

Не дивлячись на зростання тиску на міністерство, подібні звернення навряд чи призведуть до змін у його політиці. Призначення 14 лютого королем Саудівської Аравії Абдуллою нового міністра інформації й культури супроводжувалося вигнанням з відомства найбільш одіозних консерваторів і прибічників фундаменталізму.

Офіційною релігією в королівстві є іслам, а в якості кримінального кодексу застосовуються закони шаріату. У країні узаконена дискримінація за статевою ознакою, жінкам заборонено брати участь у виборах і навіть керувати автомобілем. Причому заборона розповсюджується не тільки на місцевих жінок, але й на іноземок, що знаходяться в країні.

Читайте також:

Саудівська Аравія назвала "ідеальну" ціну нафти

Саудівський суд приговорив 75-річну жінку до побиття плітями

Вперше в історії Саудівської Аравії жінка отримала посаду в уряді

Вагітну жертву зґвалтування засудили до 100 ударів батогом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: