Партнерський Матеріал
  • Кількість переглядів 10273

Чи справді замовляти речі з закордонних онлайн-крамниць дешевше, ніж купувати аналогічний товар в Україні.

Вже невдовзі на усіх поціновувачів шопінгу чекатиме Чорна п'ятниця – свято, що ознаменовує початок сезону різдвяних розпродажів та вирізняється шаленими знижками.

Протягом нього робити покупки особливо вигідно. Особливо – з іноземних сайтів. Ми спільно з myMeest  розібралися, де краще робити покупки, на що звернути увагу під час оформлення замовлення та як краще купувати речі – поштучно чи оптом.

Детальніше читайте у матеріалі.

Чи справді купувати речі у закордонних онлайн-сторах вигідніше, ніж в Україні? 

Навіть у період, коли іноземні магазини не передбачають жодних знижок, вартість речей там часто є дешевшою, ніж в українських крамницях. Особливо яскравою різниця є у випадку з предметами одягу, взуттям, аксесуарами та косметикою.

Так, наприклад, на іспанському сайті популярного бренду ZARA стильна вельветова сорочка наразі коштує 30 євро – відповідно до чинного курсу, це 826 гривень. Український сайт натомість пропонує купити її за 1300 грн.

Подібна ситуація й із електронікою – так, якщо телефон Huawei Y5 2018 на польському сайті коштує 299 злотих (1888 грн), то на українському – 2499 грн.

Чи залежить вартість доставки від країни, з якої замовляєш?

Китайські продавці на кшталт Aliexpress зазвичай мають пряму доставку в Україну, яка є досить дешевою. У випадку з магазинами США та Європи усе дещо інакше – більшість із них або зовсім не здійснюють доставку до України, або вона дуже дорога.

Вирішити проблему можна за допомогою спеціальних компаній, що транспортують товари з-за кордону, на кшталт myMeest. Сервіс працює за таким принципом: людина реєструється на сайті, отримує унікальний ID-номер та адресу складу компанії у потрібній країні, який вказує в момент оформлення замовлення на іноземному сайті. Після отримання від інтернет магазину трекінгового номеру, під яким він надіслав покупку на склад myMeest (зазвичай надсилають на електронну пошту, вказану під час покупки), покупець вносить його у спеціальну графу в кабінеті myMeest. Згодом лише залишається чекати на те, поки товар надійде на склад myMeest, а компанія відправить його до України, якщо клієнт сервісу зазначить в кабінеті про таку необхідність.

Вартість доставки сервісом можна розрахувати онлайн – для цього потрібно вказати країну-відправника, країну-отримувача, вагу посилки та просто натиснути на кнопку "розрахувати".

Як краще купувати – поштучно чи оптом?

З закордонних магазинів найвигідніше купувати кілька товарів відразу. Особливо, якщо кожен з них має не надто велику вартість. Це допоможе суттєво зекономити на доставці, адже у цьому випадку замовлення відправляють однією посилкою, а не кількома. Деякі магазини навіть мають опцію безкоштовної доставки, якщо покупка перевищує певну суму коштів.

Чи маю я платити щось митниці?

Відповідно до Митного кодексу України, передбачено ліміт вартості до 100 євро для міжнародних поштових відправлень. У разі перевищення цінності відправлення буде нараховано мито в розмірі 10% від перевищення 150 євро і ПДВ в розмірі 20% від загальної вартості посилки. 

До прикладу, якщо вартість вкладень МПВ становить 170 євро, податки можна розрахувати так: Мито = (170 - 150) * 10% = 2,00 EUR, ПДВ = (170 - 100 + 2) * 20% = 14,40 EUR. У такому випадку платежі становитимуть: мито 2 євро + ПДВ 14,40 євро = 16,40 євро. 

Незважаючи на усе це, зазвичай навіть за врахуванням мита і ПДВ, вартість товарів за кордоном буде значно нижчою, ніж в Україні. 

Якщо я замовлю річ у інтернет-магазині, чи справді вона може десь загубитися?

Більшість компаній, що займаються доставкою товарів, підтримують функцію трекінгу, за допомогою якої у будь-який момент можна зрозуміти, де наразі перебуває замовлення. Покупки, придбані за допомогою myMeest, спершу приходять на власні склади компанії у країнах-замовлення, де вони перебувають у повній у безпеці. Звідти їх пересилають на адресу клієнта або на зазначене ним відділення або поштомат Meest. 

Хочу придбати товар у іноземному магазині, однак невпевнений, що він встигне дійти до потрібної дати. Скільки зазвичай триває доставка?

У разі придбання товарів з іноземних магазинів потрібно враховувати, що їхня доставка може справді бути доволі тривалою. Якщо користуватися сервісом myMeest, то посилка зазвичай іде з інтернет-магазину на склад компанії у країні замовлення покупки 1-3 дні.  Приблизно через 7 робочих днів покупка йде зі складу myMeest в Україну. Тому варто завчасно замовляти подарунки на день народження. Ідеально за 2-3 тижні.

Як зрозуміти, чи можна довіряти закордонному онлайн-магазину?

Перед тим, як робити покупку у онлайн-магазині, варто звернути увагу на оформлення сайту, наявність адреси реєстрації, контактів, наявність консультантів, швидкість їхньої роботи тощо. Не зайвим буде й перевірити усю наявну інформацію про сайт, на якому ви збираєтеся зробити замовлення, та почитати відгуки. Обрати надійного продавця можна й із переліку партнерів форвардингових компаній – так, наприклад, каталог myMeest є найбільшим і постійно оновлюється.

 

Залиште свій коментар