Що за День бабака та як він пов'язаний з Україною. Інфографіка

День Бабака  відзначають 2 лютого. 

День Бабака - одна з найпопулярніших традицій США, що полягає у визначенні тривалості і погідності весни за поведінкою спеціально "призначеного" бабака. Відзначається щороку 2 лютого.

Коріння традиції визначення погоди за поведінкою тварин притаманне культурам багатьох народів світу. Схожі традиції на День бабака в Європі сягають сивої давнини. Так, ще в Римській імперії 2 лютого відзначали День їжака.

Древні римляни будували свій метеорологічний прогноз на поведінці розбудженого їжака, який бачив чи не бачив свою тінь і відповідно реагував. У Німеччині роль їжака відігравав борсук.

День бабака

Ця традиція була занесена і в Україну. В Україні зараз "діють" два бабаки-"метеорологи" - слобожанський Тимко (живе на біостанції Харківського національного університету ім. В.Каразина в с. Гайдари, Харківщина) і галицький Мишко (з 2009 р. живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі).

Так, 2 лютого на біостанції Харківського національного університету у містечку Гайдари розбудили бабака Тимка, аби той навіщував – коли чекати весни. Тимко своєї тіні не побачив, адже сьогодні у Харкові похмура погода, тому працівники біостанції жартують "весна вже прийшла". Втім, додають, що холоди ще до України повернуться.

ВідеоНа Харківщині сьогодні розбудили байбака, щоб дізнатися, чи довго триватиме зима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: