Сенат США відклав легалізацію геїв в армії до кращих часів

Сенат США відхилив пакет поправок до закону про військові витрати, в межах якого розглядалось питання про скасування обмежень військової служби для осіб з гомосексуальною орієнтацією.

Сенат США не зміг прийняти законопроект, одним з положень якого було скасування негласного армійського правила "не питай, не говори", що обмежує службу для осіб з гомосексуальною орієнтацією.

На голосування сенаторів був виставлений пакет поправок до закону про військові витрати (Defense Authorization Bill). Для ухвалення законопроекту лобіюючим його демократам було необхідно заручитися підтримкою 60 з 100 сенаторів. У разі прийняття поправок вони були б винесені на загальне обговорення Сенату, за підсумками якого було б проведено остаточне голосування.

Однак у підсумку за те, щоб дати хід законопроекту, проголосували лише 57 законодавців, тоді як 40 осіб (практично всі республіканці) висловилися проти. Таким чином, документ не набрав необхідних голосів на свою підтримку і був знятий з обговорення.

Результат голосування 9 грудня фактично означає провал у боротьбі демократів за скасування обмежень геїв і лесбіянок армійською політикою. Як відзначає AP, тепер демократам не залишається нічого іншого, крім як відкласти питання про скасування правила "не питай, не говори" до кращих часів.

Практика "не питай, не говори" застосовується стосовно армійських геїв і лесбіянок з 1993 року. Відповідно до цього негласного правила, геям і лесбіянкам дозволяється служити в армії, однак за умови, що вони не розповідають про свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію. У свою чергу командуванню заборонено випитувати у підлеглих про їх сексуальні переваги.

Правозахисники і гей-активісти борються з армійськими обмеженнями не перший рік. Зрушення в цьому напрямку відбулися з приходом до влади Барака Обами, який у ході своєї передвиборної кампанії неодноразово обіцяв покласти край обмеженням прав сексменшин у збройних силах. У травні 2010 року за скасування обмежень для гомосексуалістів в армії проголосував комітет Сенату США з питань збройних сил, проте у вересні сенатори заблокували цю ініціативу.

Читайте також:

В армію США почали брати геїв

Суд США вимагає не звільняти геїв з армії

Іспанська клініка запропонувала "лікування" від гомосексуалізму

У Каліфорнії ввели мораторій на одностатеві шлюби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: