Серед найбільш незвичайних житлових об'єктів названі церкви та маяки

Серед найбільш незвичайних житлових об'єктів названі церкви та маяки

Маяк Romer Shoal Light / Фото: unc.edu

Вартість маяка у Європі складає не менше мільйона фунтів стерлінгів, а от каплицю можна придбати і за 125 тисяч фунтів стерлінгів.

До числа найбільш незвичайних житлових об'єктів за кордоном потрапили недіючі маяки, млини, церкви, залізничні станції, водонапірні башти, морські платформи і бункери.

Особливо багато об'єктів, які можна перетворити на житло, виставлялися на продаж в кризу, відзначають аналітики агентства нерухомості DOKI.

Переробка таких будівель найчастіше виявляється дешевше від купівлі стандартної квартири або будинку. Крім того, їх можна використовувати у комерційних цілях, наприклад, відкрити незвичайний готель.

Так, в американському штаті Нью-Джерсі на онлайн-торги зараз виставлені два маяки: Great Beds Light (1880 року зведення) і Romer Shoal Light (1898). Обов'язковий аукціонний внесок складає 10 тисяч доларів, крок аукціону - 5000 доларів. Кінцева вартість таких лотів зазвичай коливається від 27 до 260 тисяч доларів.

У Європі маяки для реконструкції в продажу з'являються досить рідко, причому їхня ціна набагато вище, ніж у США. Наприклад, вже переобладнаний маяк в Уельсі з 6 спальнями пропонується за 1,250 мільйона фунтів стерлінгів. Виставлені на продаж маяки також можна знайти в Ірландії, Великобританії, Скандинавії та Хорватії.

У Франції в регіоні Пуату Шарант продається вітряк площею 30 квадратних метрів із земельною ділянкою в 20 соток. Вартість нерухомості - 130 тисяч євро. Перетворений у міні-готель млин у Великобританії продається за півмільйона фунтів стерлінгів. У Португалії за 23,5 тисячі євро можна придбати двоповерховий будинок (40 квадратних метрів) з працюючим водяним млином і винним льохом.

У багатьох європейських країнах на продаж виставлені занедбані церкви, каплиці і абатства, оскільки села не можуть дозволити собі їх утримання. В англійському графстві Йоркшир за 125 тисяч фунтів пропонується каплиця Zion Methodist, побудована в 1880 році. Частково вона вже перетворена у житловий простір: обладнані дві спальні, є водопостачання, каналізація, газ, електропроводка, стіни, а також невеликий сад і парковка на задньому дворі. У селі, де знаходиться каплиця, є лавка м'ясника, пекарня, ресторани, бари і медичний центр.

Читайте також:

В Італії продають місто за півмільйона євро

Китай здає в оренду сотні безлюдних островів

Один з хорватських островів планують назвати Facebook

У Нідерландах відкрився готель для хоббітів

Повʼязані теми:

Наступна публікація