Середньовічний лицар - найбагатший

Найбагатшою людиною в історії Великобританії виявився родич Вільгельма Завойовника середньовічний лицар Алан Руфус.

Алан Руфус
У перерахунку на сьогоднішні гроші статок Алана Руфуса оцінюється в 81,3 мільярда фунтів стерлінгів. (Фото: dailymail.co.uk)
Найбагатшою людиною в історії Великобританії виявився родич Вільгельма Завойовника середньовічний лицар Алан Руфус. Такий висновок зробили автори книги "Найбагатший з багатих", яка з'явилася на полицях британських книжкових магазинів.

Руфус був племінником і за сумісництвом військовим соратником короля Англії, одного з найбільших політичних діячів Європи 11 століття Вільгельма Завойовника.

За допомогу в придушенні саксонських повстань на півночі країни Руфус отримав від дядька величезні земельні території. У перерахунку на сьогоднішні гроші його статок оцінюється в 81,3 мільярда фунтів стерлінгів. Ця сума у декілька разів перевищує капітали сталевого магната Лакшмі Міттала (19,3 мільярда фунтів стерлінгів) і власника футбольного клубу "Челсі", губернатора Чукотки Романа Абрамовича (10,8 мільярда фунтів).

Міттал і Абрамович, за версією авторитетного списку багачів газети "Санді таймс", займають перші дві стрічки серед найбагатших мешканців Сполученого Королівства.

Саме перерахунок стану Алана Руфуса на сучасні реалії поставив його на перше місце в списку найбагатших мешканців Британських островів, що складається з 200 людей. У рейтингу переважають землевласники, біржові маклери, банкіри, представники духівництва і військові, ті, які жили багато століть назад.

Проте в нього не включені монархи, оскільки їх стан важко обчислити. "У минулому було легше стати багатим, ніж тепер. Очевидно, що тоді основою багатства була земля і торгівля", - сказав один з авторів книги, професор історії в університеті Уельсу Уїльям Рубінштейн.

Серед історичних осіб, які увійшли до топ-20 найбагатших людей Альбіону, є також і архієпископ Кентерберійський Томас Беккет, що жив в 1120-1170 роках. Його статок в перерахунку на сьогоднішній курс склав би 24,6 мільярда фунтів стерлінгів.

З британців, які нині живуть, в рейтинг потрапив шостий герцог Вестмінстерський, який володіє комерційною і житловою нерухомістю в центрі Лондона. Він займає 102-у стрічку зі своїми 7 мільярдами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: