Шаурма шокувала дієтологів

Популярна серед британців шаурма містить "шокуючу" кількість солі і жиру, а також може містити м'ясо невідомого походження.

Шаурма
Популярна серед британців шаурма містить "шокуючу" кількість солі і жиру, а також може містити м'ясо невідомого походження, з'ясували британські фахівці в області харчової безпеки.

В ході проведеного ними дослідження виявилося, що в середньому в одній порції шаурми міститься 98 відсотків рекомендованої добової норми солі, майже 150 відсотків норми насичених жирів і близько 1.000 калорій, тобто половина добової норми, рекомендованої для середньостатистичної жінки.

Найбільш "екстремальні" зразки арабської кухні тягнуть на 1.990 калорій без салату і соусів, а вміст насичених жирів в них майже в 4,5 разу перевищує добову норму для жінки.

"Ми ніколи не вважали шаурму частиною збалансованої дієти, проте вміст насичених жирів і солі у ряді випадків викликав у нас серйозне занепокоєння", - сказав керівник дослідження Джеффрі Теобальд.

"Деяким здається, що краще узяти невелику шаурму, але це дослідження показало, що вага маленької і великої порції відрізняється зовсім трошки", - додав він.

Регулюючі органи перевірили 494 шаурми в 76 регіонах Великобританії.

Крім усього іншого, з'ясувалося, що в 35 відсотках випадків в страві використовувалося не те м'ясо, яке було вказано на етикетці. Наприклад, в шести шаурмах знайшли свинину, якої не було в списку інгредієнтів, причому в двох випадках така їжа називалася халяльною, тобто приготованою відповідно до мусульманських норм.

"Найздоровіша" шаурма за кількістю калорій була виявлена в Лондоні і в Північній Ірландії, а "найважча" - що містить в середньому 1.101 калорію - на північному заході Англії.

Читайте також:
У Києві триває війна проти шаурми
Українці сідають на хлібну дієту
Жіночий мозок не запрограмований на дієти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: