Ще один мінус від хропіння

Вчені вважають, розвиток хвороби Альцгеймера провокує скорочення надходження кисню в мозок, а люди, які хропуть, - входять до групи ризику.

Дослідники з'ясували, що хропіння може викликати розвиток цієї страшної недуги. Дослідження університету Лідса також показало, що люди, у яких був інсульт, серцевий напад або пошкодження серця, ризикують захворіти хворобою Альцгеймера в майбутньому. Навіть якщо після травми або удару людина пройшла повний курс лікування і повністю одужана, хвороба може дати про себе знати десятки років потому, пише The Daily Mail.

Професор університетської медичної школи Кріс Пірс, під керівництвом якого проходило дослідження, заявив: "Ми вивчаємо процеси, які відбуваються при недостатньому рівні надходження кисню, спровокованому багатьма чинниками - від постійних, таких як емфізема або ангіна, до раптових, наприклад, серцевий напад, інсульт або струс мозку".

"Навіть якщо пацієнт повністю одужав від одержаної травми, пошкодження на клітинному рівні можуть бути необоротними. З цією ж проблемою стикаються люди, які хропуть, - уві сні в їх мозок поступає обмежена кількість кисню. Хропіння заважає правильній роботі легенів і серця, що робить негативний вплив на мозок", - говорить учений.

Професор Пірс вивчав пошкодження, що з'явилися в результаті недостатньої подачі кисню групі клітин мозку, що називаються астроцитами. Коли мозок функціонує в звичному режимі, то відбувається процес синопсиса, тобто передачі інформації за допомогою хімічних речовин від однієї нервової клітини іншій. Потім клітини астроцити "очищають" мозок від цих хімічних речовин.

Дослідження показало, що, якщо до астроцитів поступає обмежена кількість кисню, їх здатність "очищати" мозок від хімічних речовин, що накопичилися, знижується. Речовин стає все більше і з часом вони починають руйнувати мозок. Саме ці отруйні речовини провокують виникнення хвороби Альцгеймера.

Голова  організації, що досліджує хвороби Альцгеймера, професор Сюзана Соренсен заявила: "Команда учених досліджувала роль клітин, які підтримують нейрони. Це дуже цікава робота, оскільки замість того, щоб розглядати безпосередньо нейрони, дослідники вивчали процеси, що відбуваються в мозку, які дотепер не були достатньо вивчені".

Хвороба Альцгеймера - це смертельний і невиліковний процес ураження мозку, який може розвиватися десятиліттями. Після 65 років ризик розвитку цього захворювання збільшується удвічі кожні п'ять років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: