Щурячий острів на Алясці позбавили від щурів

Площа острова складає 26 квадратних кілометрів. Популяція птахів була практично знищена, за винятком найкрупніших представників цього класу.

Щурячий острів на Алясці, що входить до складу архіпелагу Алеутських островів, позбавили від щурів, завдяки яким острів отримав свою назву.

Сірі щури (Rattus norvegicus), які не мешкали на острові раніше, наповнили його в 1780 році, після того, як біля його берегів потерпіло крах японське судно. У 1827 році острів відвідав російський мандрівник Федір Петрович Літке, який звернув увагу на гризунів, що розплодилися на той час, і дав острову його нинішню назву.

Через безліч щурів популяція птахів на острові, площа якого складає 26 квадратних кілометрів, була практично знищена за винятком найкрупніших представників цього класу.

Програма по винищуванню щурів вартістю близько 2,5 мільйонів доларів була здійснена осінню 2008 року: протягом десяти днів на острів з гелікоптера скидали щурячу отруту. Висновок про те, що щурів на острові не залишилося, учені зробили через два тижні спостережень в травні-червні 2009 року.

За словами представника Служби охорони рибальства і диких тварин Брюса Вудза (Bruce Woods), не дивлячись на те що деякі птахи вже повернулися на острів, говорити про остаточне винищування гризунів поки рано: на встановлення цього факту буде потрібно як мінімум два роки.

Читайте також:

Екологи захопили Жуків острів

Біля острова Суматра стався сильний землетрус

Найчистіша країна світу - Швейцарія

На Землі пересихають джерела прісної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: