Шизофренік вивіз обманним шляхом групу абітурієнтів в Китай

Чоловік видавав себе за директора філії Міжнародного інституту бізнесу, нібито розташованого в китайському місті Гуанчжоу.

В Якутії на примусове лікування спрямований Сергій Попов, якого визнали винним в обмані абітурієнтів. Про це 20 квітня повідомляється на сайті регіональної прокуратури.

Встановлено, що навесні 2008 року Попов видавав себе за директора якутського філії Міжнародного інституту бізнесу, нібито розташованого в китайському місті Гуанчжоу. Попов опублікував у газетах оголошення і запустив на телеканалі "Саха" ролик, в яких пропонував жителям Якутії відправити дітей вчитися до Китаю. За рік навчання за спеціальностями "Китайська мова та література" і "Міжнародна економіка" пропонувалося заплатити 60 тисяч рублів.

Випускникам шкіл та їх батькам, який відгукнувся на рекламу, Попов призначав зустрічі в громадських місцях. Чоловік показував потенційним студентам буклети з фотографіями й докладно розповідав про переваги навчання за кордоном. До осені 2008 року він набрав групу з 29 абітурієнтів і попрямував з ними в Китай.

На тиждень група затрималася в Благовєщенську через проблеми з візами, але потім все ж таки змогла в'їхати в КНР. Протягом наступного тижня Попов безцільно возив абітурієнтів по Китаю, а потім влаштував їх на навчання в місцеве ПТУ для іммігрантів. Причому він заявив, що навчання буде коштувати дорожче 60 тисяч рублів.

Незабаром Попов виїхав з Китаю, кинувши групу. Студентів депортували до Росії через кілька тижнів: виявилося, що їхні візи були не студентськими, а туристичними.

Відносно Попова порушили справу про шахрайство. У процесі розслідування з'ясувалося, що Міжнародного інституту бізнесу в Гуанчжоу не існує. У ході психіатричної експертизи Попова визнали шизофреніком. Тому його позбавили від кримінальної відповідальності і від необхідності відшкодовувати завдані збитки.

Читайте також:

В Китаї відбулись сутички студентів з поліцією: постраждали 30 людей

У Китаї випускникам вузів дадуть гроші на бізнес

Китайські студенти знову мітингують проти свободи Тибету

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: