Шлюбний контракт: підписувати чи не підписувати?

Торік українці уклали 322 тисячі шлюбів, і майже половина - 167 тисяч пар – розлучилися.

Щорічно в Україні укладається близько трьохсот шлюбних контрактів. На відміну від Заходу, де шлюбний контракт - норма, романтичні українці вважають це ледь не блюзнірством. Це при тому, що наші пращури сповідували рівноправність і самостійність партнерів.

Торік українці уклали 322 тисячі шлюбів, і майже половина - 167 тисяч пар – розлучилися. Підписання шлюбного контракту могло б попередити руйнування багатьох родин.

Гроші розбивають шлюби частіше, ніж коханці чи несумісність характерів. Причому, що бідніша родина, то гостріші фінансові суперечки. Тоді як, хто купує харчі, а хто платить за квартиру чи навчання дітей - можна визначити. І на період шлюбу – і тоді поле для суперечок значно звужується, і на випадок розлучення - і тоді воно менш травматичне. Ліванець Валід Арфуш у тому переконався - шлюбні угоди з українками підписував двічі.

Згідно з українським законодавством, особисті стосунки шлюбна угода не визначає, лише майнові. А от за кордоном – де такі угоди – норма, повний простір для фантазії.

Так, наприклад, Гай Річчі письмово пообіцяв Мадонні працювати над збагаченням духовного й емоційного життя дружини і навіть читати з нею каббалістичні тексти. Сперечатися з нею він мав право лише у визначених у конракті фразах. Щоправда, від розлучення зірок це не врятувало. Чарлі Шин і Деніз Річардз підстрахували свій спокій 4-ма мільйонами доларів за зраду будь-кого з подружжя.

А Майкл Дуглас платить Кетрін Зета-Джонс уже за те, що вона з ним живе - 2 мільйони 800 тисяч щороку. Кейті Холмс оцінила свою свободу ще дорожче - три мільйони за рік подружнього життя з Томом Крузом. Контракт на 11 років. Та найромантичніший контракт в Анджеліни Джолі і Бреда Пітта - лише один пункт - спільна опіка над дітьми.

В Україні шлюбні угоди непопулярні навіть серед заможного бомонду. Влада Литовченко заміжня втретє і щоразу шлюб скріплює лише коханням. Голова Ради НБУ Петро Порошенко пильнує тільки за державним добром, дружині довіряє.

Українське законодавство і в царині шлюбних угод традиційно діряве.

Наприклад, якщо перед підписанням угоди поводитись надмірно закохано і подбати про свідків – колись це може стати зачіпкою для визнання шлюбного контракту недійсним – мовляв, підписаний у стані афекту. Тож пильнуйте до одруження аби не жалкувати після.

Читайте також:

У 2008 році українці менше одружувались і розлучались

На Волині вивели справжню формулу кохання

Більше половини росіян вірять в кохання з першого погляду

Українцям не подобається змінювати імена та прізвища

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: