"Шнобель" отримали дослідники сечовипускання тварин та дресувальники курки-динозавра

"Шнобель" отримали дослідники сечовипускання тварин та дресувальники курки-динозавра

Шнобель отримали дослідники сечовипускання тварин та дресувальники курки-денозавра / Фото: Reuters

Цьогорічну премію за безглузді відкриття вручили у Гарварді. 

У Гарвардському університеті в Кембриджі, штат Массачусетс, відбулася щорічна церемонія вручення Шнобелівської премії - жартівливого аналога Нобелівської премії.

Список переможців 2015 року наведено на офіційному сайті премії.

 

 

Зокрема, премію з біології отримало чилійські експериментатори, прикріпивши до задніх кінцівок курки палку-обваження, щоб її хода стала схожою на ходу динозавра.

Майкл Сміт отримав премію з фізіології та ентомології за випробування укусів медоносних бджіл на самому собі. Він дав себе вжалити 25 разів, щоб з'ясувати, укус в яку частину тіла найбільш болючий. За його свідченням, найболючіше бджола кусає в ніздрі, верхню губу і статевий член.

Премією з фізики відзначена робота, в якій показано, що майже всім ссавцям, незалежно від розміру, потрібна 21 секунда, плюс-мінус 13 секунд, для здійснення акту сечовипускання.

 

 

Шнобелівську премію з медицини отримали дослідники, які з'ясували, що поцілунки зменшують ризик виникнення алергії.

Ще одне відзначенняи нагороди в номінації "хімія" - метод перетворення білкової речовини вареного яйця в споконвічний сирий стан. 

Премія з математики присуджена автором роботи, які підрахували, що марокканський султан Кінця XVII - початку XVIII століття Мулай Ісмаїл ібн Шериф, прозваний "кровожерливим", став за тридцятирічний період батьком 888 дітей.

 

 

Премія з літератури дісталася дослідникам, які з'ясували, що аналог вигуку "га?", який використовується, щоб перепитати співрозмовника, мабуть, існує в кожній мові.

У ще одній відзначеній премією роботі в номінації "менеджмент дослідники встановили, що лідери бізнесу більш схильні до прийняття ризикованих рішень, якщо в дитинстві пережили стихійне лихо.

Поліції таїландської столиці, Бангкока, присуджена премія з економіки за пропозицію платити більше грошей співробітникам, якщо вони відмовляться від отримання хабарів.

 

 

Премія з медичної діагностики дісталася дослідникам, що показали, як гострий апендицит може бути точно діагностований за ступенем больових відчуттів, які пацієнт відчуває, коли автомобіль переїжджає через "лежачого поліцейського".

Повʼязані теми:

Наступна публікація