Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Шнобель" отримали дослідники сечовипускання тварин та дресувальники курки-динозавра

Цьогорічну премію за безглузді відкриття вручили у Гарварді. 

У Гарвардському університеті в Кембриджі, штат Массачусетс, відбулася щорічна церемонія вручення Шнобелівської премії - жартівливого аналога Нобелівської премії.

Список переможців 2015 року наведено на офіційному сайті премії.

 

 

Зокрема, премію з біології отримало чилійські експериментатори, прикріпивши до задніх кінцівок курки палку-обваження, щоб її хода стала схожою на ходу динозавра.

Майкл Сміт отримав премію з фізіології та ентомології за випробування укусів медоносних бджіл на самому собі. Він дав себе вжалити 25 разів, щоб з'ясувати, укус в яку частину тіла найбільш болючий. За його свідченням, найболючіше бджола кусає в ніздрі, верхню губу і статевий член.

Премією з фізики відзначена робота, в якій показано, що майже всім ссавцям, незалежно від розміру, потрібна 21 секунда, плюс-мінус 13 секунд, для здійснення акту сечовипускання.

 

 

Шнобелівську премію з медицини отримали дослідники, які з'ясували, що поцілунки зменшують ризик виникнення алергії.

Ще одне відзначенняи нагороди в номінації "хімія" - метод перетворення білкової речовини вареного яйця в споконвічний сирий стан. 

Премія з математики присуджена автором роботи, які підрахували, що марокканський султан Кінця XVII - початку XVIII століття Мулай Ісмаїл ібн Шериф, прозваний "кровожерливим", став за тридцятирічний період батьком 888 дітей.

 

 

Премія з літератури дісталася дослідникам, які з'ясували, що аналог вигуку "га?", який використовується, щоб перепитати співрозмовника, мабуть, існує в кожній мові.

У ще одній відзначеній премією роботі в номінації "менеджмент дослідники встановили, що лідери бізнесу більш схильні до прийняття ризикованих рішень, якщо в дитинстві пережили стихійне лихо.

Поліції таїландської столиці, Бангкока, присуджена премія з економіки за пропозицію платити більше грошей співробітникам, якщо вони відмовляться від отримання хабарів.

 

 

Премія з медичної діагностики дісталася дослідникам, що показали, як гострий апендицит може бути точно діагностований за ступенем больових відчуттів, які пацієнт відчуває, коли автомобіль переїжджає через "лежачого поліцейського".

Залиште свій коментар

Вибір редакції