Штаб-квартира ілюмінатів чи бункер на випадок Апокаліпсису. Чому найбільший аеропорт США вже 20 років не дає спокою конспірологам

Аеропорт Денвера вдало використовує численні конспірологічні теорії для своєї реклами.

Найбільше летовище у США, Міжнародний Аеропорт Денвера, впродовж більше ніж 20 років було об'єктом багатьох конспірологічних теорій. Підстав для цього кілька - як незвичний дизайн летовища, так і його специфічне облаштування. 

Так, злітні смуги аеропорту споруджені у формі, що разюче нагадує свастику, усередині будівлі можна знайти дивні масонські символи, а на стінах красуються моторошні мурали. Наявна й низка інших підозрілих деталей.

Розповідаємо про найпопулярніші теорії, що оточують Міжнародний Аеропорт Денвера.

Посадкові смуги у формі свастики

Вперше загадкове летовище відкрилося 28 лютого 1995 року. Проєкт був масштабним та дуже дорогим – новий аеропорт зайняв площу удвічі більшу, ніж Мангеттен, а бюджет перевищив заплановану суму у 4,8 мільярда доларів майже на 2 мільярди.

Летовище замінило старий Денверський аеропорт в Стейплтоні. І хоча багато конспірологів зазначають, що останній був цілком функціональним і жодної потреби у заміні не було, проте насправді Стейплтонський аеропорт мав певні проблеми – його паралельні злітно-посадкові смуги розташовувалися занадто близько для безпечного приземлення у погану погоду,  а місця для розширення – бракувало.

денвер аеропорт
Google Maps

Денверський аеропорт натомість обладнали найдовшими злітно-посадковими смугами у країні (смуга 16R/34L має довжину у майже 5 кілометрів), які можуть використовуватися одночасно.

Проте існує один нюанс – розташування злітно-посадкових смуг згори разюче нагадує форму свастики – символа, що використовувався німецькими нацистами протягом Другої світової війни. Сам по собі цей факт є не надто підозрілим, адже саме цьому дизайну аеропорт завдячує своєю функціональністю. Проте з огляду на низку інших нюансів "свастика" видається досить дивним рішенням.

Штаб масонів?

Денверське летовище має камінь, на якому написано, що спорудження аеропорту було профінансоване "Комісією Аеропорту Нового світу", через що деякі конспірологи вірять, що до нього можуть бути причетні нацисти (останні хотіли встановити за часів Третього рейху на окупованих територіях політичний режим, відомий як Новий порядок).

Підозри викликає й те, що у жодних документах існування "Комісії Аеропорту Нового світу" не зафіксовано. Примітно однак, що учасники NWAC, включно з архітектурною фірмою та компанією з виробництва металу, справді існують.

денвер аеропорт
Denver International Airport

Однак точаться розмови й про те, що до спорудження аеропорту могли докласти руку й масони. Так, на камені-посвяті можна побачити, окрім назви таємничої організації, й масонські символи – зокрема, циркуль та косинець, які наводять на роздуми про те, що таємнича група була ніким іншим, як ілюмінатами.

Додає олії у цю теорію й дата, яку вигравіювали на камені – 19 березня 1994 року. Якщо посумувати усі ці цифри, то виходить 33 – цифра, що позначає найвищий масонський ступінь.

Звичайно, усе це може бути лише своєрідним жартом, проте деякі конспірологи всерйоз вважають, що насправді аеропорт може приховувати офіс ілюмінатів, загадкової нацистської організації або ж містити навіть приховану схованку для американської влади на випадок Апокаліпсису.

Поховані будівлі

Ідея може видаватися досить абсурдною, проте існує кілька дивних фактів на її користь. Так, як зазначається у матеріалі Mental Floss, один будівельник свого часу розповів, що коли Денверський аеропорт споруджували, п'ять масивних будівель якимось чином побудували неправильно. Замість того, щоб підірвати їх або прибрати якимось іншим чином, споруди вирішили поховати під землю – що затримало відкриття аеропорту майже на рік.

Він та інші п'ятеро будівельників також стверджували, що під аеропортом розташована складна система підземних тунелів.Ще один дивний нюанс – автоматична система транспортування багажу, на спорудження якої було витрачено колосальну суму коштів, у аеропорту ніколи нормально не працювала.  

До 2005 року більшість терміналів аеропорту повністю перестали її використовувати, що наштовхнуло конспірологів на думку, що або будівництво системи було повністю провальним, або її спорудження було усього-на-всього дивним способом приховати облаштування таємних тунелів. 

Моторошні мурали

Тривалий час стіни Денверського аеропорту зсередини прикрашала низка досить моторошних муралів – від диявола, що вистрибує зі скрині, до зображень дітей, які зібралися навколо ножа, а також нацистського офіцера у газовій масці. Автором серії муралів є Лео Тангума.

З часом найбільш контраверсійні роботи прибрали, проте вони не дають спокою прихильникам теорії змови й зараз. Сам Тангума натомість зазначає, що нічого страшного малюнки не зображають, якщо розглядати їх не окремо, а як серію.

денвер аеропорт мурали
flickr.com/photos/miketheeye

За його словами, чотири мурали під назвою "Діти світу мріють про мир" насправді змальовують  "завдану довкіллю людиною шкоду та геноцид, а згодом те, як людство збирається разом, щоб зцілити природу та жити у мирі".

Проте попри усе це, конспірологи не втрачають надій знайти у витворі мистецтва щось диявольське. Так, відповідно до статті видання Westword, опублікованої 2007 року, одного разу група конспірологів навіть звернулася до Тангума за поясненнями щодо його роботи. Вони не були ворожими, проте ставили багато запитань.

"Я розповів їм те саме, що розповідаю усім. Перша частина "природного" муралу зображає те, як люди знищують природу та себе через руйнування та геноцид. Друга частина – про те, як людство збирається разом, щоб повернути природу до життя та заново знайти відчуття співчуття", – зазначив митець.

Скульптура-вбивця

Загадкову репутацію аеропорту посилює й розташована на його території скульптура блакитного коня з червоними очима, що світяться уночі. Називається витвір мистецтва "Блакитний Мустанг",  проте його нерідко називають "Блакитним Люцифером".

Майже 10-метрова скульптура, виготовлена зі скловолокна, відома тим, що вбила свого творця – Луїса Хіменеса. Скульптор загинув 2006 року, коли на нього впала голова Мустанга і розрізала йому артерію на нозі. Перед смертю Хіменес якраз закінчив розфарбовувати морду коня.

Завершено скульптуру було з допомогою родичів та друзів митця. А вже 2008 року її встановили у аеропорту Денвера. Попри певну суспільну критику, Мустанг залишається там і зараз, хоч і стикається час від часу з певними складнощами – так, у вересні 2019 року вандали розфарбували копита тварини у помаранчевий колір.  

Примітно, що сам Денверський аеропорт використовує популярні конспірологічні теорії собі на користь і таким чином рекламує себе в Мережі. Так, 2018 року летовище протягом ремонту встановило замість загороджень банери, на яких покепкувало з найпопулярніших гіпотез.

На одному поруч з зображенням "Блакитного Люцифера" написали: "Ми створюємо найкращий у світі аеропорт чи готуємося до кінця світу?". А на іншому жовта каска з масонськими символами супроводжувалася риторичним запитанням: "Будівництво чи намагання щось приховати?". 

Відео В одеському університеті викладач історії розповідає студентам, що Україну вигадали "польські масони"

У Міжнародному гуманітарному університеті в Одесі викладач історії розповідає студентам, що "проєкт Україна вигадали польські масони". Він також задає їм писати тексти на тему "Україна, якої не було" і вважає, що сучасні класичні програми історії України пишуть "цілковиті ідіоти і медіаклоуни".

В одеському університеті викладач історії розповідає студентам, що Україну вигадали "польські масони"

Залиште свій коментар