Шведські бабусі знайшли найбільше родовище золота в Європі

Захоплення геологією допомогло двом пенсіонеркам знайти безпрецедентно багату золоту жилу.

У серпні 2007 року дві літні шведки, що давно стали бабусями, 70-річна Сів Вік і 69-річна Харієт Свенсон, виявили золоту жилу неподалік від свого села в районі Овертурінген.

Геологічний нагляд Швеції встановив, що золоте родовище в Овертурінген є найбагатшим у країні і одним з найбагатших у Європі: у тонні тутешньої породи міститься більше 23 грамів золота, тоді як найбільш активні зі шведських шахт приносять не більше 5 грамів золота на тонну.

Вік та її подруга впродовж багатьох років займалися "ягідним" бізнесом, збираючи у рідних лісах чорницю, малину, ожину і морошку. Проте справжньою пристрастю Сів і Харієт завжди була геологія: жінки не виходили з будинку без геологічних молотків.

У 2007 році через неврожай чорниці Вік і Свенсон вирішили віддатися своєму хобі. Відправившись до місця під назвою Соркуллен, де вони часто знаходили частки міді і золота, жінки копали протягом шести годин.

Коли перед ними з'явився камінь з тьмяно мерехтячим золотим прожилком, вони викликали на "місце події" фахівця Геологічного нагляду Швеції.

Читайте також:

Листоноша-екстремал доправляє пошту через річку на тракторній камері

Австралійський орангутан спланував втечу із зоопарку

Найкращий спирт можуть визначити лише жінки

У Росії "терориста", що хотів підірвати літак, відправили до психлікарні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: