Швейцарці вирішили не призначати адвокатів тваринам

На референдумі більшість жителів країни проголосували проти надання тваринам право на адвоката.

Скажена корова. Фото weightymatters.ca
Жителі Швейцарії на референдумі проголосували проти надання тваринам права на адвоката.

Проти ініціативи захисників тварин проголосував 71 відсоток жителів країни. Юрист правоцентристської Народної християнської партії Якоб Бюхлер, коментуючи ситуацію, сказав: "Народ Швейцарії недвозначно заявив, що наш закон про захист тварин достатньо надійний і ми не потребуємо спеціальних адвокатів".

У 2008 році швейцарський закон про охорону тварин був серйозно посилений, ставши одним із найсуворіших у світі.

У законі прописані норми поведінки стосовно домашніх, сільськогосподарських і диких тварин. Зокрема, документ забороняє підрізати собакам хвости і вуха, спускати в унітаз живих акваріумних рибок і ловити рибу на живця.

Також закон не дозволяє поодинці тримати соціальних тварин (хвилястих папужок, хом'яків, свиней, кіз, овець та інших). Коні та корови, відповідно до закону, мають право на регулярний моціон. Власники собак зобов'язані проходити курси по правильному поводженню з тваринами.

Зараз у Швейцарії є тільки один адвокат, що професійно займається захистом тварин - Антуан Гетшел. За його словами, в даний час співробітники правоохоронних органів найчастіше не вживають достатньо заходів для виконання нового закону.

Найчастіше домогтися покарання порушників може тільки адвокат. У зв'язку з цим "зелені" вимагають, щоб до законодавства була внесена норма про право на адвоката для кожної тварини. Їх опоненти заявили, що це стане зайвою витратою грошей платників податків. У підсумку питання винесли на референдум.

Читайте також:

За напади собак на людей, їх власників саджатимуть на 12 років

Чоловіків посадили на 2 роки за знущання з вагітного крокодила

Депутати наказали перерахувати всю худобу в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: