Сигаретні автомати стали розумними

У понеділок розпочалися продажі сигаретних автоматів, які здатні визначати вік покупця за станом шкіри на обличчі.

У понеділок, 12 листопада, розпочалися продажі сигаретних автоматів, які оснащені системою розпізнавання облич, повідомляє The Yomiuri Shimbun. Пристрої здатні визначати вік покупця за станом шкіри на обличчі.

Сигаретний автомат
Архів
Один із сигаретних автоматів у Німеччині
Охочий придбати сигарети повинен подивитися у вбудовану камеру автомата і натиснути відповідну кнопку. Машина проаналізує зморшки й обвисання шкіри на обличчі і протягом трьох секунд повідомить, чи виповнилося двадцять років потенційному покупцю. Якщо висновок буде негативним, автомат не продасть сигарети. В тому випадку, якщо машина сумніватиметься з визначенням віку молодої людини, покупцю доведеться вставити в автомат свої права водіїв, і лише тоді він зможе одержати жадану пачку сигарет.

"Розумний" сигаретний автомат був розроблений японською компанією Fujitaka. В ході випробувань машини на п'яти сотнях добровольців у віці від 10 до 69 років було встановлено, що автомат в 90% випадків вірно визначає, повнолітній або неповнолітній перед ним покупець. Протягом першого року продажів новинки компанія Fujitaka розраховує реалізувати близько 10000 таких автоматів.

Японський інститут тютюнокуріння придумав іще один спосіб перешкоджати розповсюдженню згубної звички серед малолітніх жителів країни. До весни 2008 року організація планує випустити спеціальні карти для сигаретних автоматів, які видаватимуться тільки повнолітнім японцям. Таким чином, придбати сигарети зможуть тільки володарі таких карт. Планується, що автомати, оснащені системою розпізнавання осіб полегшать покупку тютюну немолодим споживачам, у яких можуть виникнути складнощі з використанням карт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: