Синоптик розповіла, як прогнозувати погоду за хмарами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хмари дають короткі прогностичні ознаки. Дощ можна передбачити за 1-3 години.

За формою хмар можна робити прогнози погоди.

Зокрема, білі пухнасті (купчасті) є провісниками хорошої погоди, а з величезних пухнастих хмар свинцевого кольору випадають дощі. 

Про це розповіла синоптик Наталка Діденко під час чату на "Главреді".

"Наприклад, якщо ми лежимо в полі і дивимося в небо, спостерігаючи там ряд білих пухнастих хмар - це купчасті хмари хорошої погоди, або кумулюси. Також є величезні пухнасті хмари, але такі, що набувають свинцевого кольору - синоптики чітко знають, що з них випадають дощі. Вони називаються кумульонімбуси. Є перисті хмари і купа інших. Саме за видом хмар можна прогнозувати погоду", - зазначила співрозмовниця.

ВідеоЧому автомобілісти найбільше страждають від злив та гроз

Повалені дерева, залиті багнюкою, камінням та гілками дороги, зруйновані будинки та пошкоджені автомобілі. Цілий день вчора комунальники ліквідували наслідки нічної стихії в столиці. А автовласники в той час підраховували збитки. Автомобілі змивало водою, чавило деревами та підтоплювало. Якими були наслідки стихії і чому автомобілісти - одна з найбільш постраждалих груп - розповімо в сюжеті.

Чому автомобілісти найбільше страждають від злив та гроз

За її словами, хмари дають закороткі прогностичні ознаки.

"Якщо ми бачимо, що свинцева хмара на горизонті, значить, скоро буде дощ. Тобто ми його можемо передбачити за годину, дві або три. А синоптик, повторюся, складає прогноз за добу", - додала експерт.

Як повідомлялося раніше, синоптики дали прогноз погоди на вихідні 18-19 серпня.

Вибір редакції