Складено прогноз світової погоди на найближчі сто років

Книга містить близько 300 карт і таблиць, в яких зібрані дані про поточну кількість опадів і випаровуванні води, а також прогнозовані значення цих параметрів.

Австралійські вчені склали прогноз світової погоди на найближчі сто років. Пророкування зібрані в книзі під назвою Atlas of the Global Water Cycle ("Атлас загальносвітового водного циклу"). Основна суть роботи викладена в прес-релізі Австралійського національного університету.

Книга містить близько 300 карт і таблиць, в яких зібрані дані про поточну кількість опадів і випаровуванні води, а також прогнозовані значення цих параметрів. Всі прогнози зроблені на підставі 20 найбільш релевантних кліматичних моделей, що використовуються в даний час. Кожна модель використовує дещо відмінні від інших початкові дані та різні методи узагальнення. Відповідно, всі прогнози відрізняються один від одного.

За словами укладачів атласу, він навряд чи допоможе читачам дізнатися точну погоду в певний день в майбутньому. Автори відзначають, що всі існуючі кліматичні моделі нагадують кришталеві кулі тих, хто пророкує. Заздалегідь з'ясувати, яка з "куль" краще, не представляється можливим. Користь атласу полягає в інформуванні людей про те, які процеси, пов'язані з водним циклом, можуть відбуватися на Землі.

Зміна клімату є одним з найбільш "модних" напрямів в науці, однак кліматологи досі не з'ясували, які процеси відповідальні за це явище (деякі вчені, наприклад, сумніваються в реальності глобального потепління). На початку 2009 року датський вчений опублікував роботу, в якій спростував всі існуючі прогнози настання нового льодовикового періоду.

Читайте також:

На Землі відбулося сонячне затемнення сторіччя

NASA загубило відео висадки людини на Місяць. У Голівуді зробили нове

Білл Гейтс охолоджуватиме океан для боротьби з ураганами

В липні на Землю впадуть загублені в космосі інструменти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: