Сьогодні – Всесвітній день туалетів (відео)

Астронавти NASA у цей день встановлять на Міжнародній космічній станції другий санвузол.

За словами представника Центру управління польотами, новий санвузол буде встановлено в американському сегменті МКС. Цей туалет аналогічний до того, який знаходиться в російському модулі "Зірка". "Установка додаткової сантехніки на МКС зумовлена збільшенням з наступного року членів екіпажу з трьох до шести людей", - пояснив представника Центру управління польотами.

Коштує новий туалет 19 млн.

Новий санвузол обладнаний системою регенерації води з сечі. Вода, отримана після перетворення сечі, стверджують чиновники NASA, "буде чистіша, ніж американська вода з-під крану". Її можна використовуватися для пиття, приготування їжі і для водних процедур, а головне, вона не відрізняється від звичайної питної води, за винятком слабкого йодованого присмаку. Ця система обійшлася NASA у 250 млн. і кілька десятиліть наукових досліджень.

Цього року туалет російського сегменту станції двічі ламався. Перший раз збій в його роботі стався в травні. Через засмічення помпи космонавтам довелося кілька днів користуватися туалетом космічного корабля "Союз".

У жовтні поломка туалету повторилася. І знов проблема була в помпі, яка засмітилася. Проте несправність вдалося швидко ліквідувати. Досвід в екіпажу вже був.

ВідеоСьогодні - день туалетів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: