Спам замовляли?

27-річний житель США, якого називають одним з найкрупніших спамерів в світі, був арештований в середу.

За словами федеральних властей, користувачі вже відмітили, що кількість спаму, що приходить на їх електронну пошту, помітно скоротилася. Роберт Алан Солоуей звинувачується у використанні мережі комп'ютерів-зомбі для розсилки мільйонів листів, що містять спам.

"Він входить в десятку найбільших спамерів світу, - заявив юрист корпорації Microsoft Тім Крентон - директор структури Worldwide Internet Safety Programs. - Він став головним болем для наших клієнтів. Сьогодні - хороший день".

Минулого тижня було розглянуто акт проти Солоуея, що включає 35 різних звинувачень. Серед них шахрайство з використанням електронної пошти, шахрайство з використанням електронних засобів комунікації, шахрайство з використанням даних з чужих кредитних карт і відмивання грошей.

Солоуей, втім, не визнав себе винним ні по одному з пунктів звинувачення. Суд не призначив спамеру адвоката, вирішивши, що раз вже він є власником чотирьох банківських рахунків з краденими, а значить він достатньо багатий, щоб дозволити собі захисника.

електронна пошта

Солоуей не намагався приховати отримувану ним кількість грошей. Він жив в розкішній квартирі і їздив на дорогому Mercedes з відкидним верхом, повідомила прокурор Кетрін Вома. Сторона звинувачення наполягає на конфіскації 773 тисяч доларів, які, як повідомляє, він заробив, створивши компанію Newport Internet Marketing Corp.

За словами звинувачення, Солоуей використовував комп'ютери, заражені вірусами, щоб розсилати мільйони спам-повідомлень, починаючи з 2003 року. Заражені комп'ютери називають "зомбі", тому що їх власники, як правило, не знають, що машини використовуються іншими людьми. Спамер продовжив свою діяльність навіть після того, як Microsoft виграла проти нього позов на суму 7 млн доларів в 2005 році, а невелика фірма-провайдер з Оклахоми - 10 млн.

Американський юрист Джеф Салліван заявив в середу, що це перша в країні кримінальна справа, в ході якої сторона звинувачення використовувала положення закону про боротьбу з крадіжкою особистих даних, щоб засудити спамера за використання чужих доменів. Солоуею загрожує більше 10 років в'язниці, проте сторона звинувачення поки не визначилася, по якій категорії кваліфікувати досконалі ним злочини.

Розслідування діяльності Солоуея почалося після того, як він потрапив в список відомих спамерів, складений організацією The Spamhaus Project, що бореться із спамом. У поліцію почали поступати сотні скарг від постраждалих людей.

Солоуей використовував мережі заражених вірусами комп'ютерів, щоб розсилати людям повідомлення з пропозицією розмістити рекламу їх товарів на сайті його компанії. Люди, що відкрили лист, потрапляли на його сайт, на якому Солоуей пропонував всього за 495 доларів розсилати 20 млн листів з рекламою протягом 15 днів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: