Спецслужби вилучили самовар у королеви, бо там могли бути "жучки"

Британські спецслужби вилучили королівський самовар, бо запідозрили, що там могли бути "жучки".


Британські спецслужби вилучили з королівської резиденції в замку Балморал самовар, подарований ще в 1980-ті роки зараз покійній королеві-матері. Контррозвідники запідозрили, що в ньому може бути схований підслуховуючий пристрій, пише видання The Press and Journal.

Малоймовірно, проте, що радянські спецслужби пішли б на такий дурний прийом, заявив шотландській газеті колишній радянський розвідник Михайло Любімов, який довгий час пропрацював у Великобританії. Крім того, спецслужби СРСР ніколи не цікавилися королевою, вказав він.

Але британські спецслужби боялися не того, що росіяни підслуховуватимуть особисті розмови Її Величності, а того, що Москві стане відомий зміст бесід королеви з прем'єр-міністром та лідерами інших країн.

Слуги з Балморала, зі свого боку, повідомили газету: "Самовар завжди залишався для нас загадкою. Ніхто не міг зрозуміти, що з ним треба робити". За словами слуг, їм забороняли включати пристрій в мережу, хоча королева-мати обожнювала демонструвати його гостям: "Його дроти виглядали так, немов їх узяли з танка часів Другої світової війни".

Екс-шпигун Михайло Любімов розповів, що радянські спецслужби дійсно іноді встановлювали "жучки" в сувеніри, які підносили іноземцям. Так, американському послу в Росії в 1960-ті роки подарували дерев'яного орла, який кілька років прикрашав кабінет дипломата. І лише потім з'ясувалося, що всередині знаходився підслуховуючий пристрій.

Тепер, проте, подібними прийомами нікого не обдуриш, зазначає видання: нинішні технології дозволяють легко знайти "жучок".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: